Aktuálne dianie

Aktuálne dianie doma i vo svete.

Červená streda sa tento rok uskutoční 24. novembra.

Jej zmyslom je pripomínať si tých, ktorí sú vo svete prenasledovaní pre svoje náboženské presvedčenie. Znakom tejto iniciatívy je rozsvietené červené svetlo symbolizujúce krv trpiacich pre vieru.
Zapojiť sa môžete ako jednotlivec, rodina, spoločenstvo, farnosť i obec, napríklad týmito spôsobmi:
nasvietiť červeným svetlom kostol, významnú budovu, stavbu či pamätník vo vašej obci
usporiadať spoločnú liturgiu či modlitbové stretnutie s úmyslom za prenasledovaných
súkromne sa pomodliť za prenasledovaných.

Bill Gates sa stáva dominantným hráčom nielen vo sfére IT a zdravotníctva, ale aj v potravinárstve

media
Bill Gates sa stáva dominantným hráčom nielen vo sfére IT a zdravotníctva, ale aj v potravinárstve a energetike. Viac informácií k tejto skutočnosti možno nájsť na tomto odkaze.

V internetových diskusiách k biblickému veršu "Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu." možno natrafiť na takéto úvahy: "Prečo by mali niekoho premáhať BRÁNY? ...mi je to echt divné."

V kombinácii s Gatesovými perverznými úvahami o premnožení ľudstva a fakte, že kto kontroluje trh s potravinami, kontroluje celé národy, nemusí dnes už vôbec znieť až tak divne ani tento verš z Biblie, keďže meno Gates znamená práve "brány".

Prekladač Deepl.com ako lepšia alternatíva Google Translate

media
Pre tých, ktorí ešte nepoznajú Deepl.com odporúčam túto stránku ako lepšiu alternatívu prekladača Google Translate.

Deepl.com väčšinou ponúka kvalitnejší preklad anglického textu do iného jazyka vrátane slovenčiny. Okrem toho je to ďalší spôsob ako sa vymaniť spod podporovania ​firmy Google Inc., respektíve Alphabet Inc.
Google sa okrem iného preslávil ako cenzor kresťanských a konzervatívnych postojov a stránok a podporovateľ potratovej genocídy.

Hodnotné a zaujímavé príhovory grekokatolíckeho kňaza Matúša Marcina

Harmonogram 34. apoštolskej cesty pápeža Františka na Slovensku

Harmonogram 34. apoštolskej cesty pápeža Františka. Jej prvou etapou bude návšteva Budapešti pri príležitosti záverečnej svätej omše 52. medzinárodného eucharistického kongresu. Druhou etapou bude návšteva Slovenskej republiky s bodmi programu v Bratislave, Prešove, Košiciach a Šaštíne.

Pápež František: Cesta do Budapešti a na Slovensko bude v znamení adorácie a modlitby v srdci Európy

„Pozdravujem tých, ktorí ma očakávajú a s ktorými sa ja sám z celého srdca túžim stretnúť“ – tieto slová vyslovil pápež František týždeň pred začiatkom svojej 34. apoštolskej cesty do Budapešti a na Slovensko, pri modlitbe Anjel Pána v nedeľu 5. septembra.

Krásny vydavateľský počin

Ahojte, teším sa, že sem môžem napísať ďalší príspevok:))

Redakčné články