Film: Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik (The Voyage of the Dawn Treader)


Lucy, Edmund a ich bratranec Eustace sa opäť raz dostávajú do Narnie. Tentoraz pomocou obrazu lode, ktorý visí v Luciinej izbe. Ocitajú sa v mori odkiaľ ich zachráni kráľ Kaspián, ktorému deti v predchádzajúcom diele spolu so súrodencami Petrom a Zuzanou, pomohli ku kráľovskému trónu. Je na záchrannej výprave za siedmimi stratenými lordmi.

Aslan pomôže Lucy uvedomiť si jej hodnotu, napriek tomu, že nie je až taká krásna ako jej sestra, s čím má dosť problém. Edmund sa stane nakrátko opäť čiernou ovcou výpravy, keď ho zaslepí túžba po zlate a bohatstve.
Eustace zažije premenu a to najmä vďaka vytrvalému a láskavému prístupu Reepie Chipa. Aj vďaka nemu a súdržnosti celej posádky lode sa napokon výprave podarí poraziť na prvý pohľad neporaziteľnú morskú príšeru.


Z druhého dielu Narnie - Princa Kaspiána som bol dosť sklamaný. Nenaplnil moje očakávania. Preto som sa obával, že rovnako aj tento najnovší diel bude na tom dosť podobne, ale mám z neho oveľa lepší dojem. Nechýba mu myšlienka, pozitívne posolstvo, ani rôznorodé fantastické momenty či dobrodružstvo. Navyše má perfektný soundtrack.

Réžia: Michael Apted. Hrajú: Ben Barnes, Skandar Keynes, Georgie Henley, Will Poulter, Peter Dinklage, Liam Neeson, Bill Nighy, Gary Sweet, Bruce Spence, Neil Young.

Tento film v ponuke napr. tu.

/Recenzia patrí do série článkov Kvalitný film./

Informácie o Igor Barták

Obrázok používateľa Igor Barták

Krátke info o sebe (nepovinné)

...

Zobraziť celý profil používateľa

Redakčné články