Film: Zrození šampióna (The Blind Side)


Big Mike je černošský chlapec, žijúci bez svojich rodičov. Jeho otec odišiel ešte keď bol celkom malý a jeho matka vedie život narkomanky. Na istej škole si všimnú, že má talent na loptové športy, preto sa nechajú presvedčiť, aby ho prijali. Keď pri jednom stretnutí Big Mika s rodinou Leigh Anne, táto žena zisťuje, že Michael Oher nemá poriadne ani kde v noci prespať, rozhodne sa, že ho zoberú k sebe do ich domu. Tak sa začína skutočný príbeh premeny zabudnutého černošského chlapca na jedného z najlepších hráčov amerického futbalu.


Mike teda začína chodiť na Wingateskú kresťanskú školu. Jeho výsledky sú takmer vo všetkom podpriemerné až na akési „obranné inštinkty“. Stretáva sa tu ale s veľkou podporou viacerých miestnych učiteľov a jeho nová mama Leigh Anne mu zaobstará osobnú doučovateľku.
Leigh Anne je citlivá žena, ktorá sa svoje jemné vnútro snaží neraz zakrývať svojou ostrosťou. Ako to už v živote býva, nie vždy sa Leigh Anne stretáva s pochopením zo strany okolia pre to čo robí. Oporou je jej ale jej rodina a manžel.

Mike začne po čase žať úspechy v americkom futbale. Všimnú si ho viacerí tréneri kvalitných tímov a začnú Mikeovi dávať lukratívne ponuky. Snaženie Leigh Anne a jej rodiny spolu s Mikeovým talentom je napokon korunované tým, že v závere Mikea prijmú, napriek jeho prvotným neúspechom, na univerzitu.


Zrodenie šampióna je príbehom o sile rodiny, o láske a obetovaní sa pre druhých ako aj o veľkosti darov, ktoré sme dostali od Boha a ktoré by sme mali používať v službe iným.

Vo filme je jedna intímna scéna medzi Leigh Anne a jej manželom, ale je našťastie relatívne diskrétna. Občas sa vo filme vyskytuje neúctivé používanie Božieho mena a nejaký ten vulgárny výraz. Okrem toho sú niekedy Leigh Anne i niektoré iné ženy vo filme dosť naľahko nahodené.

Réžia: John Lee Hancock. Hrajú: Sandra Bullock, Quinton Aaron, Kathy Bates a ďalší.

Tento film v ponuke napr. tu.

/Recenzia patrí do série článkov Kvalitný film./

Informácie o Igor Barták

Obrázok používateľa Igor Barták

Krátke info o sebe (nepovinné)

Píšem, lebo v tom vidím zmysel. Má to zmysel, ak Boh existuje. Ak by Boh neexistoval, najrozumnejším riešením by bolo čo najskôr dosiahnuť oslobodzujúcu neexistenciu, lebo ako aj Biblia hovorí, každý deň má dosť svojho trápenia. Verím však, že Boh existuje a namiesto absurdného nezmyselného života v tomto svete tu máme možnosť zažiť odpornosť sveta bez Boha, zmysluplnosť utrpenia a zároveň zmysluplný život, ktorého cieľom je zažívať úžasnú Božiu lásku. Verím, lebo indície nachádzajúce sa vo svete okolo nás naznačujú, že neveriť v Boha je bláznovstvo... http://www.christ-net.sk/node/345

Zobraziť celý profil používateľa

Redakčné články