Film: Zrození šampióna (The Blind Side)


Big Mike je černošský chlapec, žijúci bez svojich rodičov. Jeho otec odišiel ešte keď bol celkom malý a jeho matka vedie život narkomanky. Na istej škole si všimnú, že má talent na loptové športy, preto sa nechajú presvedčiť, aby ho prijali. Keď pri jednom stretnutí Big Mika s rodinou Leigh Anne, táto žena zisťuje, že Michael Oher nemá poriadne ani kde v noci prespať, rozhodne sa, že ho zoberú k sebe do ich domu. Tak sa začína skutočný príbeh premeny zabudnutého černošského chlapca na jedného z najlepších hráčov amerického futbalu.


Mike teda začína chodiť na Wingateskú kresťanskú školu. Jeho výsledky sú takmer vo všetkom podpriemerné až na akési „obranné inštinkty“. Stretáva sa tu ale s veľkou podporou viacerých miestnych učiteľov a jeho nová mama Leigh Anne mu zaobstará osobnú doučovateľku.
Leigh Anne je citlivá žena, ktorá sa svoje jemné vnútro snaží neraz zakrývať svojou ostrosťou. Ako to už v živote býva, nie vždy sa Leigh Anne stretáva s pochopením zo strany okolia pre to čo robí. Oporou je jej ale jej rodina a manžel.

Mike začne po čase žať úspechy v americkom futbale. Všimnú si ho viacerí tréneri kvalitných tímov a začnú Mikeovi dávať lukratívne ponuky. Snaženie Leigh Anne a jej rodiny spolu s Mikeovým talentom je napokon korunované tým, že v závere Mikea prijmú, napriek jeho prvotným neúspechom, na univerzitu.


Zrodenie šampióna je príbehom o sile rodiny, o láske a obetovaní sa pre druhých ako aj o veľkosti darov, ktoré sme dostali od Boha a ktoré by sme mali používať v službe iným.

Vo filme je jedna intímna scéna medzi Leigh Anne a jej manželom, ale je našťastie relatívne diskrétna. Občas sa vo filme vyskytuje neúctivé používanie Božieho mena a nejaký ten vulgárny výraz. Okrem toho sú niekedy Leigh Anne i niektoré iné ženy vo filme dosť naľahko nahodené.

Réžia: John Lee Hancock. Hrajú: Sandra Bullock, Quinton Aaron, Kathy Bates a ďalší.

Tento film v ponuke napr. tu.

/Recenzia patrí do série článkov Kvalitný film./

Informácie o Igor Barták

Obrázok používateľa Igor Barták

Krátke info o sebe (nepovinné)

...

Zobraziť celý profil používateľa

Redakčné články