Pár tipov kde sa dajú nájsť dobré videá a programy


Keďže s rozširovaním ponuky internetu je stále viac možností, kde sa dajú nájsť aj priamo na webe hodnotné programy, prinášam niekoľko tipov, kde možno nájsť aj celkom obohacujúce videá, pri ktorých možno stráviť pár letných odpoludní alebo večerov ;-).

Stránka s ponukou dokumentárnych filmov z oblastí z celého sveta, známych aj z vysielania v slovenskej televízii. Videá sa dajú sledovať v nízkej alebo vysokej kvalite. Dokonca je medzi nimi i dokument o slovenskom Vlkolínci.

Stránky, kde možno nájsť dokumentárne filmy o prírode, hlavne o zvieratách: 1,2,3,4,5.

Stránky s rôznymi ďalšími, najmä dokumentárnymi filmami, dotýkajúcimi sa rozličných spoločenských tém: 1,2,3.

Stránka s rôznymi filmami pre deti. Sú na nej hlavne ruské rozprávky, ale aj rozprávky s rôznych iných krajín zvlášť staršieho dáta: TU.

Stránky s rôznymi zaujímavými kresťanskými videami: Godtube a tangle.com.

Zaujímavé videá má aj jeden moslim menom Harun Yahya. Diváci by mali rátať s tým, že videá sú doplnené o rozličné verše z Koránu.

A samozrejme Youtube, kde sa dajú okrem videí súkromných osôb sledovať aj rôzne komerčné videá a rozprávky. Nechcem tu robiť reklamu nelegálnemu obsahu na týchto stránkach, ale žiaľ mnohé programy, filmy a kreslené príbehy, ktoré sa dajú zhliadnuť na Youtube sa u nás nedajú kúpiť. Napríklad taký animovaný príbeh Hobbit, spracovaný podľa známeho Tolkienovho príbehu predchádzajúceho Pánovi prsteňov. Menšou nevýhodou týchto dlhších videí je, že sú rozdelené na viac častí.

Informácie o Igor Barták

Obrázok používateľa Igor Barták

Krátke info o sebe (nepovinné)

...

Zobraziť celý profil používateľa

Redakčné články