61 minút k zázraku (Bonnie L. Engstromová)

Arcibiskup Fulton Sheen. Jedna z najvplyvnejších osobností v rámci Katolíckej cirkvi v USA v 20. storočí. Že Vám jeho meno nič nehovorí? Priznám sa, že do prečítania knihy „61 minút k zázraku“ od Bonnie L. Engstromovej som o ňom nepočula ani ja. Ale to mi nezabránilo, aby som sa ,,jedným dychom“ začítala do skutočného príbehu, ktorý úzko súvisí s jeho menom a s jeho orodovaním v nebi za malého Jamesa Fultona Engstroma.

Hoci meno Fulton Sheen je pre mnohých veriacich neznáme, väčšina veriacich veľmi dobre pozná zázraky uzdravenia, ktoré Pán Ježiš vykonal počas svojho verejného pôsobenia, a ktoré sú popísané v evanjeliách. Mnohí ľudia si môžu myslieť, že zázraky – to je niečo, čo už nepatrí do dnešnej modernej doby. Veď Pán Ježiš uzdravoval chorých a kriesil mŕtvych iba v dobe, v ktorej sám žil. Ale príbeh, do ktorého sa môžeme začítať v knihe ,,61 minút k zázraku“ nám hovorí niečo iné.

Zázraky sa dejú aj dnes. I v 21. storočí. Boh ich naozaj koná v každej dobe. Aj na príhovor ľudí, ktorí žili v povesti svätého života. Kriesi mŕtvych. Uzdravuje chorých. Posilňuje bezradných. Dáva nádej tam, kde jej po ľudsky niet. A koná tak, ako si mnohí z nás nevedia predstaviť a vysvetliť.

,,Čo asi urobí Boh? Ako odpoveď na prosbu svojej matky Ježiš premenil vodu na víno. Na stotníkovu prosbu odpovedal tak, že uzdravil jeho sluhu. Teraz sme ho prosili my. Vypočuje naše a Sheenove modlitby a uzdraví môjho syna? “
Tak sa pýta v knihe Bonnie L. Engstromová, matka malého Jamesa, ktorý sa prvýkrát nadýchol v 61. minúte po narodení. Nadýchol sa vtedy, keď už lekári začali robiť prípravy na oficiálne konštatovanie úmrtia. Niekedy sa medzi ľuďmi zvykne hovoriť, že Boh koná ,,o 5 minút 12“. Ale On niekedy koná i 5 minút po dvanástej. Aspoň z nášho ľudského pohľadu. Konal tak v prípade Lazára, ktorého vzkriesil v štvrtý deň ako ležal v hrobe. A urobil tak i v 61. minúte života Jamesa, keď ho prebral k životu. Podľa niektorých ľudí mal radšej zomrieť, veď i tak bude v živote iba trpieť.
Keď sa však začítate do tohto ľudsky neuveriteľného ale Bohom sprevádzaného príbehu, dozviete sa, ako Jamesov život a príbeh jeho rodiny pokračoval.

A budete žasnúť. Možno Vám i vytrysknú slzy nad poznaním toho, aká veľká je Božia vernosť a moc v živote ľudí, ktorí mu dôverujú.
Jamesov prvý nádych a jeho napredovanie Vám nedajú ,,vydýchnuť“ pokiaľ knihu o jeho príbehu nedočítate do konca. A verím, že po jej prečítaní budete rovnako povzbudení a posilnení vo viere ako ja. A s väčšou dôverou sa budeme spoločne utiekať s prosbou o orodovanie k tým, ktorí, ako veríme, už v nebi hľadia Bohu z tváre do tváre.

Viac o knihe 61 minút k zázraku nájdete tu

https://www.zachej.sk/produkt/34670/61-minut-k-zazraku

 #

Vdaka

Vdaka za tip na knihu. Fulton Sheen bol vynimocna osobnost, ktora je známa najmä úžasnými kázňami...

 

Informácie o Ivana Gabrišová

Redakčné články