Ako poslankyňa Cigániková za SaS klamala a vyjadrila sa proti slobode lekárov

media
Jana Cigániková z SaS sa v posledných týždňoch pasovala do úlohy najväčšej bojovníčky proti ľudskému právu detí narodiť sa. Mimo to svojim snažením robí zo seba aj najväčšieho nepriateľa žien. Umelý potrat totiž ide ruka v ruke s postabortívnym syndrómom, ktorý sa u mnohých žien končí samovraždou.

Pani Cigániková v rámci svojej kampane za možnosť vraždiť tvrdila, že potratová tabletka má menej negatívnych dopadov na ženu, než chirurgický potrat. Svoj postoj obhajovala aj vyjadreniami, že po zavedení chemického potratu tabletkou v západných krajinách nedošlo k nárastu potratov.

Realita je však taká, že potraty tabletkou majú podľa nasledujúcich vedeckých štúdií, viac rizík ako chirurgické potraty:

- fínska štúdia na 42 500 ženách: potrat tabletkou má 4-krát viac negatívnych dôsledkov(Maarit Niinimäki, M.D., et. al., "Immediate Complications after Medical Compared with Surgical Termination of Pregnancy," 114
Obstetrics & Gynecology (Oct. 2009): 795-804.)

- austrálska štúdia na 7000 ženách: potrat tabletkou mal 3-krát vyššiu mieru infekcie a 2-krát vyššiu mieru vykrvácania ako chirurgický potrat (E. Mulligan & H. Messenger, "Mifepristone in South Australia: The First 1343 Tablets," Australian Family Physician (V/2011): 342-5)

- úmrtnosť pri potrate tabletkou je 10-násobne vyššia ako pri chirurgickom potrate (Michael F. Greene, M.D. Fatal Infections Associated with Mifepristone - Induced Abortion . „N Engl J Med 2005”: 353, 2317-2318)

Cigániková sa pokúsila na tlačovej besede SaS fínsku štúdiu dať do polohy nerelevantného výskumu. Jej kritika štúdie, ale bola opäť zavádzajúca a nezodpovedala tvrdeniam obsiahnutým v tomto materiáli.

Vo vyjadrení pani Cigánikovej, v ktorom popierala nárast potratov po zavedení tabletky, išlo z jej strany o jednoznačné klamstvo. V diskusii na TA3 to potvrdila Jana Ray Tutková relevantnými štatistikami.

Cigániková sa v diskusii na TA3 4.10.2020 tiež vyjadrila, že by nemocniciam, ktoré nevykonávajú potraty, čiže lekárom uplatňujúcim si výhradu vo svedomí, "sekla po krížoch" a že by to ako SaS zrušili. Aké "liberálne".

Za spomenutie stojí vyjadrenie Anny Záborskej, ktorá v predmetnej diskusii poukázala na fakt ako aj malá reštrikcia môže mať pozitívny vplyv na nižší počet potratov. Jej porovnanie sa týkalo Francúzska a Belgicka, ktorých potratová legislatíva je takmer zhodná. Zásadný rozdiel sa týka dlhšej lehoty na rozmyslenie zavedenej v Belgicku. Toto opatrenie má vplyv na nižšiu mieru potratovosti oproti Francúzsku.

Operovanie liberálov v prípade diskusie týkajúcej sa sexuality, potratov a tém s tým súvisiacich je pravidelne plné zavádzania a lží. Už v minulosti na podobnej úrovni argumentoval amatérskymi výskumami Alfred Kinsey, neskôr napríklad potratár Bernard Nathanson, ktorý sa o niekoľko rokov priznal ako falšovali štatistiky nelegálnych potratov. V roku 2018 bol odhalený škandál s publikovaním vymyslených gender štúdií známy ako 'grievance studies'. A medzi týmito prípadmi existuje množstvo ďalších podobných nevedeckých podvodov.

Čerešničkou na torte tohto boja o život a zdravie detí a žien je Cigánikovej prerieknutie poukazujúce, že hlásenie sa k slobode je pre liberálov len zásterkou. Slobody a tolerancie majú liberáli len plné ústa. Rôzne indície už aj u nás naznačujú, že liberalizmus konverguje k totalite.

Informácie o Igor Barták

Obrázok používateľa Igor Barták

Krátke info o sebe (nepovinné)

...

Zobraziť celý profil používateľa

Redakčné články