Modlitba ruženca z Vatikánu do celého sveta

V sobotu 30. mája o 17.30 bude vo Vatikáne mariánska modlitba za účasti Svätého Otca Františka. Ako je zvykom v závere mesiaca máj, modlitba ruženca sa bude konať pred Lurdskou jaskynkou vo Vatikánskych záhradách a bude prebiehať v spojení s najväčšími mariánskymi svätyňami piatich kontinentov. V priamom prenose vatikánskych médií ju prinesie aj slovenské katolícka televízia LUX.

Pápežská rada na podporu novej evanjelizácie pozvala
pamätať pri tejto modlitbe na situáciu pandémie, ktorá má v rozličných krajinách rôzne fázy a bude mať dlhodobý ekonomický a spoločenský dosah. Úmyslom je preto zjednotiť sa „v modlitbe na vyprosenie pomoci a posily na príhovor Panny Márie a zveriť Pánovi celé ľudstvo“

.Mons. Fisichella pri tejto príležitosti pripomenul dôležitosť spoločnej modlitby v rodinách a domácnostiach.

Modlitbe v sobotu večer pred Lurdskou jaskynkou vo Vatikánskych záhradách bude predsedať Svätý Otec. Jej súčasťou budú aj krátke biblické čítania. Jednotlivé desiatky slávnostných tajomstiev ruženca sa bude predmodlievať vždy dvojica osôb. Napr. lekár a zdravotná sestra – za všetkých zdravotníkov angažovaných v prvej línii nemocníc; človek vyliečený z ochorenia Covid-19 i osoba, ktorá stratila svojho príbuzného v dôsledku tejto choroby.

V mene všetkých služobníkov Cirkvi, ktorí sú nablízku týmto chorým sa budú modliť rehoľná sestra pracujúca v zdravotníctve a nemocničný kaplán. Za všetkých, ktorí aj v čase pandémie pokračujú vo svojich službách v prospech iných povedú jeden desiatok ruženca farmaceut a novinárka.

V mene všetkých dobrovoľníkov, ktorí sa obetavo nasadili v týchto mimoriadnych a náročných situáciách, sa bude modliť príslušník Civilnej obrany spolu so svojou rodinou. Do ruženca sa v mene budúcich generácií zapoja rodičia, ktorým sa narodilo dieťa práve v čase pandémie.

S priamym prenosom z Vatikánskych záhrad sa o 17.30 spoja viaceré svetové mariánske svätyne: Lurdy, Fatima, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Čenstochová,  Washington, nigérijská svätyňa Elele či Pobrežie Slonoviny so svojím sanktuáriom Matky Pokoja. Ďalej to bude Guadalupe, Aparecida a mariánske svätyne v Kolumbii a Argentíne….

Text zverejnený na webovej stránke Vatikánskeho rozhlasu .

Informácie o Redaktor

Obrázok používateľa Redaktor

Krátke info o sebe (nepovinné)

Redaktor portálu Christ-Net.Sk

Zobraziť celý profil používateľa

Redakčné články