Ako vyzerá horší politik ako Fico?


Nechcem tu robiť reklamu časopisu týždeň, lebo má svoje veľké nedostatky, ale pred nejakým časom uviedli veľmi prínosnú sériu článkov pri príležitosti zvolenia nového prezidenta Európskej únie. Je to veľmi poučné čítanie a nielen preto, že by sa patrilo, aby človek vedel čo za prezidenta to vlastne máme. Táto séria článkov hovorí veľa o tom, kto je dnes napríklad Ján Figeľ. Tieto články odporúčam najmä pre voličov KDH.

Prvý článok je od Vladimíra Palka. Ďalší vychádza zo skúseností Paula Beliena – človeka, ktorý osobne poznal Van Rompuya a tretí je napokon od Jána Figeľa s prozaickým názvom „Presvedčený kresťan“. Van Rompuy je typ politika, ktorý vyšiel z radov konzervatívne zmýšľajúcich politikov, ale jeho najzávažnejšie rozhodnutia a kroky v politike majú s konzervativizmom a s kresťanstvom len pramálo spoločného.

Podobné typy politikov, ktorí zrádzajú kresťanské a konzervatívne hodnoty a zásady sú nielen v Európe na západ od nás. Nájdu sa napr. i na Slovensku. Síce sa na Slovensku v prípade týchto politikov nejedná o otázku potratov ako v prípade Van Rompuya, sú tu však politici, ktorí pre úspech medzi voličmi bez problémov zradia napr. koaličnú zmluvu a svoje kresťanské zásady (ak sa o nejakých vôbec dá hovoriť). Sú tu aj takí, ktorí pre udržanie si alebo prehĺbenie kariérnych úspechov presadzujú schválenie škodlivej zmluvy akou je i Lisabonská zmluva. Dalo by sa iste pokračovať...
Prečo si myslím, že takíto politici sú horší ako unikáty a la Robert Fico?
Za Ficom idú ľudia, ktorí nemajú príliš vysoké nároky, čo vyplýva pravdepodobne z ich vlastnej povahy. Sú to spravidla ľudia, ktorým nevadí, že Fico uráža druhých ľudí, že svojimi rozhodnutiami a konaním okráda občanov tejto krajiny, lebo spravidla ani týmto ľuďom nie je urážanie druhých a okrádanie – menšie alebo väčšie, cudzie. Nechcem ale paušalizovať voličov Fica a jemu podobných, ale myslím, že sú to ľudia, na ktorých Fico svojim zlým vzorom nenarobí také škody ako politici z iného tábora na svojich voličoch.
V západnej Európe sa kresťanskí a skutočne konzervatívni politici takmer celkom vytratili alebo nemajú skoro žiadnu voličskú podporu. Čím to je? Som presvedčený, že za to môžu z veľkej časti práve politici ako je Van Rompuy. Keď pre svoje zištné dôvody podporili zlú vec, začali si ju ospravedlňovať a banalizovať. Túto ich hru prijala aj veľká časť ich voličov. Na Slovensku to vidieť napríklad v prípade zvolenia Jána Figeľa za predsedu KDH. Nevadí, že je to človek, ktorý bol za schválenie škodlivej zmluvy, ktorá je vo viacerých bodoch v rozpore s kresťanskými hodnotami. Napriek tomu v KDH uspel. Je dosť možné, že KDH začne byť časom otvorené i pre ďalšie patologické rozhodnutia.
Stratu alternatívy k liberálnym a socialistickým politikom a posúvanie hraníc dovoleného v zmýšľaní veľkej časti voličov kresťanských strán považujem za oveľa horšie ako to čo robí dnes u nás Róbert Fico. Keď sa vytratia z politiky skutočné kresťanské strany a skutočné kresťanské hodnoty, potom tu už v politike bude skoro všetko jedno. Potom nám tu už zostanú len lepší alebo horší Ficovia ako Van Rompuy.

Informácie o Igor Barták

Obrázok používateľa Igor Barták

Krátke info o sebe (nepovinné)

...

Zobraziť celý profil používateľa

Redakčné články