Film: 12 podmínek k dědictví (The Ultimate Gift)


Jasonovi zomiera bohatý strýko. Nikomu zo svojich detí takmer nič nezanechal. Jediný komu je ochotný dať veľký finančný dar je synovec Jason. Popri ceste za týmto darom však musí spoznať oveľa viac iných, ešte väčšíc

h darov. Aby konečný finančný obnos zdedil, musí pristáť na podmienky diktované zosnulým strýkom, ktoré nahral na videozáznam ešte kým žil. V rámci tejto “hry” si musí vyskúšať tvrdú prácu – ako prvý dar, stratu všetkého čo mal ako jeden z ďalších darov, atď, atď. Keďže Jason bol rozmaznané dieťa vyrastajúce v blahobyte, nie sú pre neho tieto skúsenosti vôbec jednoduchým orieškom.

Ako však postupom času absolvuje strýkovu požiaddavku za požiadavkou, jeho postoj k životu sa mení a stáva sa z neho lepší človek. Učí sa spoznávať čo je v živote dôležité a za čo všetko môže byť vďačný. Na svojej dobrodružnej ceste, ktorú pre neho strýko pripravil spoznáva okrem iného aj slobodnú mamičku žijúcu s dcérou chorou na leukémiu. Navzájom sa lepšie spoznávajú vďaka Jasonovmu priateľstvu s jej dcérou. Neskôr jej pomáha prekonať ťažkosti zo straty dcéry a postupne sa medzi nimi vytvára hlbšie puto.

Nakoniec Jason získava strýkove dedičstvo. Za peniaze – 100 miliónov amerických dolárov, ktoré mu strýko zanechal, dá vybudovať špecializovanú nemocnicu. Rozhodne sa pre tento krok vďaka tomu, že strýkove podmienky k získaniu dedičstva ho naučili nemyslieť v prvom rade na seba, ale na druhých. Po tomto jeho rozhodnutí sa dozvedá, že čiastka, ktorú mu strýko zanechal sa zvýšila na 2 miliardy dolárov – jej zvýšenie sa odvíjalo od toho ako naložil s prvými peniazmi, ktoré dostal.

Mínusy: vyzývavo sa obliekajúca Jasonova prvá priateľka

Réžia: Michael O. Sajbel Hrajú: Drew Fuller, James Garner, Brian Denehy, Ali Hillis

Tento film v ponuke napr. tu.

/Recenzia patrí do série článkov Kvalitný film./

Informácie o Igor Barták

Obrázok používateľa Igor Barták

Krátke info o sebe (nepovinné)

...

Zobraziť celý profil používateľa

Redakčné články