Film: Na rozcestí (Not Easily Broken)


David a Clarice sa stanú manželmi. Pri sobáši ich biskup varuje, že život sa ich bude snažiť zraziť na kolená. Ale hovorí tiež, že keď jeden padne, je tu druhý, aby ho zdvihol. Tiež, že je lepší povraz z troch pramienkov, pretože sa nedá ľahko pretrhnúť. Partneri predstavujú prvé dva pramienky a Boh predstavuje ten tretí. A pokiaľ mu zostanú nablízku, ich manželstvo bude povraz z troch pramienkov, ktoré tento svet nepretrhne.

Žiaľ práve Clarice časom na tento tretí pramienok zabúda a manželstvo sa im dostáva do krízy. Najdôležitejšie miesto v jej živote dá kariére, dovolí, aby sa jej matka starala do manželského vzťahu a pomaly ale isto sa spolu s Davidom odcudzujú. David je na rozdiel od Clarice vzorový manžel, ktorý keďže zatiaľ spolu s Clarice nemajú vlastné deti, sa vo voľnom čase venuje trénovaniu chlapčenského basketbalového tímu.


Napriek vážnym ťažkostiam, ktoré v ich vzťahu vyvstanú nachádzajú postupne cez zlomové udalosti v ich vzájomnom spolužití a cez rady biskupa pomaly k sebe cestu späť.
Pomedzi udalosti v živote Davida a Clarice sa preplietajú radosti aj ťažkosti ďalších postáv vo filme (zvlášť Davidovi kamaráti, chlapci, ktorým sa David venuje, otec jedného chlapca, ktorý má skazený život a ničí ho aj svojmu synovi, čo sa snaží David riešiť...).
Vo filme je viacero hlbokých duchovných myšlienok. Tie sú podávané veľmi prirodzene, nie nejako vtieravo. Mnohí môžu mať zhruba v polovici filmu zmiešané pocity z Davidovej svokry a z jeho ženy Clarice, ktoré sa správajú fakt odporne, a tiež je tu Davidov rozvádzajúci sa kamoš, ktorý sa snaží zbaliť jednu slobodnú mamičku a David mu nevyjadrí jasnejší nesúhlas s jeho zámermi. Ale koniec je spracovaný veľmi dobre a viac menej väčšina vecí je daná na správnu mieru. Vcelku výborný film, ktorý stojí za to si pozrieť.

Réžia: Bill Duke. Hrajú: Maeve Quinlan, Morris Chestnut, Taraji P. Henson, Eddie Cibrian, Kevin Hart, Jenifer Lewis, Wood Harris.

Tento film v ponuke napr. tu.

/Recenzia patrí do série článkov Kvalitný film./

Informácie o Igor Barták

Obrázok používateľa Igor Barták

Krátke info o sebe (nepovinné)

...

Zobraziť celý profil používateľa

Redakčné články