Film: Kým si po nás príde (The Bucket List)


Nervózny a zlostný milionár Edward Cole (Jack Nicholson) a sčítaný automechanik Carter Chambers (Morgan Freeman) sa stretnú v jednej nemocničnej izbe s rovnakou diagnózou – rakovina. Zostáva im už iba pár mesiacov života a preto spoločne zostavia zoznam vecí, ktoré chcú ešte stihnúť, než zomrú. Edward je typ človeka, ktorý si chce za každú cenu užiť, hľadá radosť, ale žiaľ, zmôže sa vždy len na krátkodobé potešenie. Carter sa odhodlá na spoločnú cestu s Edwardom snáď práve preto, že mu chce pomôcť nájsť skutočnú radosť zo života. Popri navštevovaní rozličných exotických miest sveta sa rozprávajú o živote a navzájom sa spoznávajú. Navštívia Čínsky múr, Himaláje, pyramídy v Gíze, Európu, vyskúšajú zoskok padákom...


Rodinne založený Carter je veriaci muž, ktorý miluje svoju manželku a deti. Naproti tomu Edward je sukničkár striedajúci jednu ženu za druhou (film vyobrazuje bohémske úlety Edwarda veľmi diskrétne). Edward sa aj Carterovi pokúsi podhodiť istú prostitútku,ktorá je primerane k svojej profesii vyzývavejšie oblečená, ten ju však slušne odmietne. Napokon sa vracajú späť do Ameriky, kde Carter po krátkom čase umiera. Má však jedno želanie, ktoré mu má splniť práve Edward.


Edward tak cez Cartra spoznáva a nachádza to, čo je skutočnou radosťou v živote – nie je to maximálne užitie si všetkých možných plytkých radovánok, ale je to láska a život pre tých druhých.
Trochu uletený, trochu idealistický, ale predsa veľmi pekný film o zmysle života.

Réžia: Rob Reiner.

Tento film v ponuke napr. tu.

/Recenzia patrí do série článkov Kvalitný film./

Informácie o Igor Barták

Obrázok používateľa Igor Barták

Krátke info o sebe (nepovinné)

...

Zobraziť celý profil používateľa

Redakčné články