Urgentná petícia proti Istanbulskému dohovoru!

Doucko

V utorok 29.11.2016 chceme na Úrad vlády SR urýchlene odovzdať petíciu proti Istanbulskému dohovoru pánovi premiérovi Ficovi a chceme, aby sa radikálne postavil proti plánu EÚ na prijatie Istanbulského dohovoru. Podpíšte a šírte ju, prosím, čím viac na facebooku aj inde cez maily, aby sme mali čo najviac podpisov!
--------------------
PODPÍŠTE PETÍCIU TU!
--------------------

Ministrovi Lajčákovi asi nestačila kontroverzná Stratégia ľudských práv. Neviem, prečo naše predsedníctvo musíme korunovať ešte väčšími hlúposťami. Veď čo by mohlo viac pomôcť týraným ženám ako to, že sa všetky naše deti budú učiť tzv. „nestereotypným rolám“ priamo v škole? A inak, vedeli ste, že rod je len súbor rolí a nemá nič s Vaším pohlavím? Bez týchto „hlbokých múdrostí“ by sme asi nevedeli ženy ochrániť pred násilím. Ako sme mohli celé stáročia takto prežiť?

Ratifikácia týchto nezmyslov ohľadom rodu, ktorý si vraj môžeme vybrať, nešla tak rýchlo, ako si predstavovali. Iba 14 štátov EÚ zatiaľ tento ideologický nezmysel ratifikovalo, a preto sa Európska komisia rozhodla, že Istanbulský dohovor chce za EÚ prijať ona. Čo na tom, že to nerešpektuje princíp subsidiarity? A čo robí náš minister Lajčák a ministerka spravodlivosti Žitňanská? Otvorene tieto nezmysly podporujú a tlačia na úrovni EÚ. Ale naši občania sú proti!

Istanbulský dohovor je dôvod na týranie organizácií, ktoré pomáhajú týraným ženám

Ešte sme Istanbulský dohovor ani neratifikovali a už týra a trestá organizácie, ktoré pomáhajú týraným ženám! Toto je jeho cieľ? “Áno pre život” a ”Spišská katolícka charita” boli vyhodnotené pri grante na Úrade vlády ako organizácie s najlepšími projektami pre týrané ženy na prvom mieste. Až kým neprišiel list z EÚ, aby ich vylúčili, lebo patrili medzi 105 organizácií, ktoré podpísali list proti Istanbulskému dohovoru. Toto má byť pomoc týraným ženám? Absolútna hanba.

Hádam si nemyslíte, že tu to skončí? Nie, neskončí to. Už tu máme príklady zo západu, kde sa musia prispôsobovať ženy v dámskych sprchách mužovi, ktorý sa cíti ako žena.

Pomáhame ženám, ale dohovor nám vôbec nepomáha. Rod už nie je totožný s pohlavím, ale má to byť len súbor rolí. Role mužov a žien rozdeľuje na stereotypné a nestereotypné. O nestereotypných chce deti učiť a stereotypné odstraňovať. A čo je stereotyp, to si zrejme svojvoľne určia tak, ako im vyhovuje.

Prosím nezabudnite sa podpísať tu!

S pozdravom

Anton Chromík

Predseda Aliancia za rodinu

PS: Petícia beží už dlhšie, ak si nie ste istí, že ste ju podpísali, nevadí, nebojte sa podpísať ešte raz, duplicity sú automaticky vylúčené.

Aliancia za rodinu | Gorkého 15, 811 01 Bratislava, bankové spojenie SLSP a.s., č. ú. IBAN: SK7509000000005052725743

Informácie o Igor Barták

Obrázok používateľa Igor Barták

Krátke info o sebe (nepovinné)

...

Zobraziť celý profil používateľa

Redakčné články