Miluj hlboko

Neváhaj milovať a milovať hlboko. Možno sa obávaš bolesti, ktorú hlboká láska spôsobuje. Máš zlomené srdce, keď sa tí, ktorých hlboko miluješ, odmietnu, opustia alebo zomrú. To by ťa však od hlbokej lásky nemalo odradiť. Bolesť pri hlbokej láske ti umožňuje milovať ešte viac. Je ako pluh, ktorý rozoráva zem, aby sa v nej zakorenilo semeno a vyrástla z neho silná rastlina. Zakaždým, keď prežívaš bolesť z odmietnutia, osamelosti alebo smrti, máš na výber. Buď ťa naplní horkosť, a tak sa rozhodneš už viac nemilovať, alebo sa vzpriamiš vo svojej bolesti a dovolíš, aby sa zúrodnila pôda, na ktorej stojíš, a prinesie život novým semenám.
Čím viac si miloval a vystavil sa utrpeniu pre lásku, tým viac budeš môcť rozšíriť a prehĺbiť svoje srdce. Ak lásku skutočne dávaš i prijímaš, milovaní ti zostanú v srdci, aj keď sa od seba odlúčite. Stanú sa súčasťou teba a postupne v tebe vybudujú spoločenstvo.
Tí, ktorých si hlboko miloval, stanú sa tvojou súčasťou tvojho vnútorného spoločenstva. Čím širšie bude tvoje vnútorné spoločenstvo, tým ľahšie v neznámych spoznáš svojich bratov a sestry. Tí, čo žijú v tebe, spoznajú tých, čo žijú okolo teba. Tak bolesť z odmietnutia, neprítomnosti a smrti prinesie ovocie. Áno, ak budeš milovať do hĺbky, v pôde tvojho srdca sa vytvorí čoraz viac brázd. Ty sa však budeš radovať z hojnosti ovocia, ktoré prinesie.

Henri J. M. Nouwen – Vnútorný hlas lásky

Informácie o Redaktor

Obrázok používateľa Redaktor

Krátke info o sebe (nepovinné)

Redaktor portálu Christ-Net.Sk

Zobraziť celý profil používateľa

Redakčné články