Pravá tvár Boha, človeka i Cirkvi

O Bohu hovorí kdekto; v mene Božom sa ohlasuje aj nenávisť a pácha sa násilie. Preto je dôležité objavovať pravú Božiu tvár. Králi z Východu ju našli, keď padli na zem pred dieťaťom v Betleheme.(...) znamená to, že si nevytvárame nejakého súkromného Boha, súkromného Ježiša, ale veríme, že sa klaniame Ježišovi, ktorého nám ukazujú sväté Písma, a ktorý sa zjavuje ako živý vo veľkom zástupe veriacich zvanom Cirkev. On je stále s nami a zároveň vždy pred nami.
Cirkev môžeme veľa kritizovať. Vieme o tom, a povedal nám o tom aj sám Pán: Cirkev je sieť s dobrými i zlými rybami, pole, na ktorom rastie pšenica i pleva.
Pápež Ján Pavol II., ktorý nám v mnohých blahoslavených i svätých ukazoval pravú tvár Cirkvi, tiež neváhal požiadať o odpustenie za to, čo zlého sa stalo v dejinách kvôli jednaniu a slovám ľudí Cirkvi. Tak aj nám ukazuje náš pravý obraz, a povzbudzuje nás, aby sme sa – so všetkými svojimi nedokonalosťami a slabosťami – pripojili k sprievodu svätých, ktorý má začiatok v troch kráľoch z Východu.

Príhovor na vigíliu na svetovom dni mládeže, Kolín nad Rýnom (20.8.2005).

Na minutu s Benediktom XVI. O viere nádeji a láske - Karmelitánske nakladatelství.

Informácie o Redaktor

Obrázok používateľa Redaktor

Krátke info o sebe (nepovinné)

Redaktor portálu Christ-Net.Sk

Zobraziť celý profil používateľa

Redakčné články