Vychovávať neznamená trestať

Boh nás netrestá, keď na nás zošle ťažké časy. On nás týmto spôsobom vychováva a to je veľký rozdiel. Keď chce Boh niekoho potrestať, urobí to tak, že mu dá všetko, čo si zaželá (porov. Rim 1,18-28).
Ak vidíte niekoho, o kom sa vám zdá, če čím viac zla robí, tám sa mu lepšie darí, je to pravdepodobne človek, ktorý sa úplne odvrátil od Boha a nič ho už nemôže priviesť späť. Nič iné mu nezostáva, iba kráčať príjemnou širokou cestou, ktorá vedie do pekla (porov. Mt 7,13).
Tu nám Biblia dáva odpoveď na to, prečo sa skazeným ľuďom darí, keď dobrí ľudia trpia. Je to preto, že Boh miluje cnostných ľudí natoľko, že ich vychováva. Boh vie, že prísna výchova môže jeho deti priviesť späť, keď zablúdia.
Prísna výchova sa môže zdať drsná, ale to je iba náš ľudský pohľad. My kresťania musíme na veci pozerať z dlhodobého hladiska – z kresťanského uhla pohľadu.
Ak Boh dovolí, aby si veľa trpel, znamená to,že má s tebou veľkolepý plán a určite ťa chce urobiť svätým. Sv. Ignác z Loyoly
Ak naozaj veríme tomu, o čom sme hovorili, potom život, ktorý žijeme tu na zemi, je len malá časť celého príbehu. Nezáleží na tom,aké bolestivé sú veci, ktoré sa nám stanú, my musíme vždy hľadieť na neho. S očami opretými na neho sa nám to bude zdať len ako krázkodobé nepohodlie. Dokonca aj smrť, resp. ten najhorší spôsob smrti neznamená koniec príbehu.Veci, ktorých sa najviac bojíme, stoja medzi nami a nebom, ale my vieme, že ich dokážeme vydtžať a prejsť cez ne na druhú stranu. Vedomie, že dokážeme vydržať problémy, ale nezastaví bolesť. Ťažké časy budú vždy bolestivé. Tu vám prezradím jedno tajomstvo, ktoré ste sa určite nenaučili v škole na náboženstve Keď nastanú ťažké časy, aj svätí sa sťažujú.
Zapamätajme si: Každá láska si vyžaduje obetu.

Scott Hahn – Nádej v ťažkých časoch

Informácie o Redaktor

Obrázok používateľa Redaktor

Krátke info o sebe (nepovinné)

Redaktor portálu Christ-Net.Sk

Zobraziť celý profil používateľa

Redakčné články