Prečo prísť na Národný pochod za život?

Dôvodov, prečo prísť na túto dôležitú udalosť je mnoho, napríklad:
chcem svedčiť o radosti zo života
snívam o Slovensku, kde pomáhame všetkým, aj mamám a deťom, rodinám
kde inde sa dá lepšie oslavovať a ďakovať za život a rodinu? 
chcem manifestovať za život a rodinu
ja som život dostal, chcem ho pre všetkých
chcem vystúpiť z prúdu ľahostajnosti
chcem sa zastať slabých a povedať ÁNO životu
chcem spravodlivosť pre každého
chcem pomáhať, vydať svedectvo a mobilizovať k službe životu a rodine

Už o mesiac sa 20. septembra 2015 uskutoční v Bratislave Národný pochod za život. Okrem pochodu centrom hlavného mesta Slovenska s odkazom radosti zo života každého človeka už od počatia, sa môžu účastníci tešiť na koncert Márie Čírovej, desiatky workshopov a diskusií, detský program, filmový pro-life festival a ďalšie lákadlá.

Sprievodný program vo väčšej intenzite začne už v piatok 18. 9. 2015 mládežníckym programom s názvom Cliptime. Začne sa tiež šnúra diskusií pripravovaná v partnerstve s Bratislavskými Hanusovými dňami na tému „Právo na život“ a „Pro-life patrí na titulku“. V piatok sa ešte uskutoční premietanie v rámci filmového pro-life festivalu, benefičný koncert „Spev za život“ a hraná krížová cesta.

Sobota 19. 9. 2015 bude najbohatšia na sprievodný program. Bude možné vybrať si z desiatok workshopov a diskusií, pre deti je pripravené bábkové divadlo či kúzelník. Hudobní nadšenci si budú môcť vychutnať nielen gospel či chvály, ale aj večerný Koncert za život, na ktorom zaznie aj moderná tanečná hudba. Duchovne sa budú môcť naladiť účastníci na otváracej svätej omši, ktorá sa uskutoční v Katedrále svätého Martina o 19:00 za účasti biskupov Slovenska. V literárnej pro-life kaviarni bude možné stretnúť a popočúvať našich slovenských spisovateľov Daniela Pastirčáka, Pavla Rankova a ďalších. Vybrať si bude možné aj divadelné predstavenie či filmovú produkciu.

Nedeľa 20. 9. 2015 začne pro-life bohoslužbami v rôznych bratislavských chrámoch. Potom bude pokračovať sprievodný detský program skautským mestečkom. Bezprostredný hudobný program pred pochodom začne o 13:30 na Námestí SNP v Bratislave a zaobstarajú ho Mária Čírová a Peter Bažík. Následne sa účastníkom prihovoria pozvaní hostia a o 14:30 sa začne samotný Národný pochod za život ulicami centra Bratislavy so začiatkom na Námestí SNP. Pochod a tým aj celý program sa ukončí o 16:30 na Námestí SNP.

Všetky body sprievodného programu budú prebiehať v exteriéroch a interiéroch v centre Bratislavy v pešej dostupnosti do 15 minút. Celý program je možné získať na stránke ::pochodzazivot.sk/program::, na ktorej bude aj priebežne dopĺňaný o podrobnosti.

Text zverejnený na webovej stránke TKKBS.

Informácie o Redaktor

Obrázok používateľa Redaktor

Krátke info o sebe (nepovinné)

Redaktor portálu Christ-Net.Sk

Zobraziť celý profil používateľa

Redakčné články