Rady o manželstve, ktoré som potreboval počuť skôr

Nie som expert na vzťahy. To, že som si prešiel rozvodom, mi pomohlo vidieť veci inak, ako by som ich robil dnes. Až po 16 rokoch s mojou ženou, ktorú som stratil rozvodom, som prišiel na rady, ktoré píšem.

Gerald Rogers

1. NIKDY NEPRESTAŇ SVOJEJ ŽENE DVORIŤ. Neprestaňte chodievať na rande. NIKDY ju nepovažuj za samozrejmosť. Keď si ju požiadal o ruku, sľúbil si, že budeš mužom, ktorý vlastní jej srdce a ochraňuje ho. Je to ten najdôležitejší poklad, ktorý ti bol kedy zverený. ONA SI VYBRALA TEBA. Nikdy na to nezabúdaj a NIDKY SA NESTAŇ LENIVÝM v láske.

2. CHRÁŇ SVOJE VLASTNÉ SRDCE. Tak ako si sa zaviazal byť ochrancom jej srdca, s rovnakou ostražitosťou musíš strážiť to svoje. Maj rád sám seba, buď otvorený svetu okolo, ale v tvojom srdci nech je jedno špeciálne miesto, kde nesmie vstúpiť nikto okrem nej. Maj toto miesto vždy pripravené prijať ju a pozývaj ju sem, avšak nedovoľ vstúpiť nikomu ani ničomu inému.

3. ZAMILUJ SA ZNOVA a ZNOVA… a STÁLE DOOKOLA. Ľudia sa menia. Ani vy nebudete vždy tými istými ľuďmi ako ste boli v deň vašej svadby, a preto je dôležité každý deň sa znova rozhodnúť jeden pre druhého. Vždy bojuj o lásku svojej ženy, tak ako si bojoval, kým ešte nebola tvoja....

Text zverejnený na webovej stránke cestaplus .

Informácie o Redaktor

Obrázok používateľa Redaktor

Krátke info o sebe (nepovinné)

Redaktor portálu Christ-Net.Sk

Zobraziť celý profil používateľa

Redakčné články