Ak chcete spoznať rehoľníkov u nás, príďte na Deň otvorených kláštorov

V týchto dňoch u nás vrcholí príprava Dňa otvorených kláštorov (DOK). Tento deň bude najväčším podujatím, ktoré organizujú rehoľníci na Slovensku pre širokú verejnosť v  rámci Roka zasväteného života, ktorý vyhlásil pápež František.

Deň otvorených kláštorov sa uskutoční 27. júna 2015 a do jeho prípravy je v súčasnosti zapojených už viac ako 38 mužských a  ženských reholí po celom Slovensku. Návštevníci si budú môcť pozrieť nielen priestory kláštorov, kostolov, škôl, stredísk, zdravotníckych či iných zariadení, v  ktorých rehoľníci pôsobia, ale počas tohto dňa bude pre verejnosť pripravený aj sprievodný program a akcie.

Rehoľníci sa rozhodli pozvať verejnosť neformálnou, zábavnou formou cez zvedavé otázky detí. Môžu mnísi hrať futbal? Môže sa v kláštore pozerať telka? Chodia sestričky na dovolenky? Pijú mnísi pivo? Chodia sestričky ku kaderníkovi? Majú sestričky pod závojom vlasy? Musia nosiť rehoľníci habit každý deň? Ak chcete vedieť odpovede na tieto detské otázky, treba prísť a pozrieť sa. Bližšie informácie o Dni otvorených kláštorov, ako aj zoznam zapojených reholí, je zverejnený na stránke projektu Roku zasväteného života (www.zasvatenyzivot.sk). Aktuálne informácie zo života prípravy a  samotného Dňa otvorených dverí, ako aj pozdravy a pozvania od rehoľníkov a  významných osobností na Slovensku nájdete na profile ::sociálnej siete::, ktorý bude pravidelne informovať a  postupne prinášať jednotlivé informácie a  pozvania.

Text zverejneny na webovej stránke TK KBS.

Informácie o Redaktor

Obrázok používateľa Redaktor

Krátke info o sebe (nepovinné)

Redaktor portálu Christ-Net.Sk

Zobraziť celý profil používateľa

Redakčné články