Ficoland

Množstvo ľudí sa dnes pýta, ktorý z kandidátov v druhom kole prezidentských volieb je menšie zlo. Nasledujúci článok predkladá zopár záchytných bodov, ktoré môžu pomôcť pri rozhodovaní.

IDEOLÓGIA A VIEROVYZNANIE
Čo sa týka vierovyznania, čo je horšie, mať kontakty na scientológov alebo byť zrejme presvedčeným ateistom? Ani jedno nepovažujem za šťastné. K tomu sa hodí uviesť jednu zaujímavosť, ktorá vyplávala na povrch v posledných dňoch. Vláda Róberta Fica podporila vysokými dotáciami firmu istého stúpenca scientológie.

Čo sa týka minulosti v KSS, aj Róbert Fico aj Andrej Kiska mali ku KSS očividne blízko.

PENIAZE A AFÉRY
Za Róbertom Ficom stojí nesmierne množstvo afér týkajúcich sa tunelovania štátnych financií cez svojich známych dohadzovaním rôznych, neraz predražených obchodov.  Okrem toho má za sebou podivnú voľbu prokurátora, snahu o získanie peňazí ľudí zo správcovských spoločností atď., atď.
Pre viac informácií ako Róbert Fico v poslednej dobe siaha na peniaze bežných ľudí, odporúčam tento článok.

Andrej Kiska zarobil množstvo peňazí na úrokoch, ktoré ľudia bežne označujú za úžernícke.

BIO-ETICKÉ OTÁZKY
Róbert Fico je ľavicový politik, ktorý skôr alebo neskôr sa veľmi pravdepodobne celkom podvolí diktátu európskej ľavice aj čo sa týka gender ideológie a celkovo Kultúry smrti.
Údajne sa Róbert Fico vyjadril, že zákon o registrovaných partnerstvách nepodpíše. Osobne mu v tomto smere verím. Tipujem, že ten zákon buď nazve inak alebo dá príkaz svojim poskokom, aby tento zákon schválili aj druhý krát, a teda aby vstúpil do platnosti aj bez jeho podpisu.
Ako „pro-life“ a „pro-family“ hlasovali poslanci Smeru-SD pod vedením Róberta Fica v minulosti si môžete prečítať napríklad v tomto článku.

O postojoch Andreja Kisku k bio-etickým otázkam si môžete prečítať napríklad tu.

INÉ
Róbert Fico vystupuje dosť arogantne už teraz pred voľbami, keď sa ho niekto opýta nejakú otázku, ktorá mu nie je po chuti. A to ešte nie je ani prezidentom a nekontroluje všetku moc v štáte.

Nie je dobré, aby všetka moc v štáte bola koncentrovaná v rukách jednej strany. Navyše strany jedného človeka, kde sú ostatní len bábky v rukách Róberta Fica.

 #

Menšie zlo alebo viac dobra?

Kresťania, hoci nechápem prečo, až príliš často používajú proporcionalistcké delenie na väčšie a menšie zlo a vo voľbách sa snažia voliť menšie zlo. Prosím vás všetkých ako môžete voliť menšie zlo? zlo je zlo a bodka! Neexistuje väčšie alebo menšie zlo. Kresťan nikdy nesmie voliť zlo (hoci by ho považoval za menšie)! Ak si vyberám (menšie) zlo, konám nemorálne! Prečo nevyberáte toho kandidáta, ktorý má viac dobra?

 
 #

mate pravdu

Ano mate pravdu. Mame si vyberat dobro. Zial v tomto pripade to dobro je az prilis zretelne mensie zlo.

 

Informácie o Igor Barták

Obrázok používateľa Igor Barták

Krátke info o sebe (nepovinné)

...

Zobraziť celý profil používateľa

Redakčné články