Bigotný Tomáš Morus, oroduj za nás!


Dostali sa ku mne vyjadrenia jedného kresťanského politika k voľbe Radoslava Procházku za prezidenta.

Vypichnem pár vecí.

Registrované partnerstvá sú už dnes pre mnohých kresťanov ok. Pretože údajne, citujem: "Iné typy partnerstiev sa dajú uzavrieť už aj dnes (podla od socíku platných pravidiel/zákonov o druhovi a družke, teda vzťah druhov), ale také niečo ich dnes podľa potrebných úkonov, dokumentov a poplatkov vyjde draho /oproti manželstvu/ preto upravme takéto predpisy tak, aby to bolo ľahšie
a nemusíme sa už pojmom RP viac zaoberať, ani nič také v zákone schvaľovať, budú mať čo chceli. Tým by mohla celá debata padnúť a my napevno tvrdiť nech dajú pokoj."

Moja reakcia na dané tvrdenia:

Socialistické zákony degradujúce manželstvo tým, že sa dá uzavrieť aj "polovičné manželstvo" alebo "trojštvrtinové manželstvo", ale inak to nazveme, sú ok? Tak nech žijú socialisti, dík za dobré zákony.
Máme upraviť predpisy tak, aby aj pre homosexuálov bolo ľahšie žiť v smilstve? Tak potom, ak toto je morálne v poriadku, tak potom uľahčime aj výstavbe kasína, uľahčime ženám potraty, aby stačila žiadosť,
uľahčime polygamistom, aby si aj oni mohli brať viac partneriek/partnerov atď. Veď predsa sme nejakí demokrati a "milujúci" kresťania. Nevadí, že napomáhame šíreniu hriechu. Alebo vadí? Fuj, fanatik.
Akosi prehliadame, že k redukovaniu manželstva na kus papiera prispelo veľmi významne na začiatku práve schválenie civilných sobášov vo Francúzsku a následne aj inde.

Najzábavnejšie na celej tej úvahe je, keď niekto povie, že schválením registrovaných partnerstiev (alebo to radšej nazvyme inak, lebo r.p. majú už negatívnu konotáciu, však) budeme mať pokoj.
To je asi druh nejakého špeciálneho kostolného humoru, mnou neprebádaného, tvrdiť, že sa bude stačiť oháňať tým, že majú čo chceli. Ktokoľvek toto tvrdí je vážne mimo reality. Na západ od nás sa schválením registrovaných partnerstiev ešte len spustila najväčšia legislatívna lavína.

Ďalšie tvrdenie kresťanského politika: "Ešte raz poviem to, čo tu v politickom pohľade nesprávne robia kresťania, lebo tomu nedobre rozumejú - očakávajú od kresťanského politika vyznavačské prejavy a postoje ako od postáv typu prorokov v SZ alebo Jána Krstiteľa, ktoré ukazujú veci až do krajnosti."

Reakcia:
Omyl. Čo má zásadovosť v otázke potratov a registrovaných partnerstiev s krajným vyznávačstvom? Dehonestujúce vyjadrenia k zásadovosti ohľadom týchto otázok patria do slovníka Pani Pietruchovej. Od niektorých kresťanov by som ich nečakal. Svätý Tomáš Morus (mimo iné aj POLITIK) by bol pre týchto kresťanov dnes zrejme tiež extrémista a jeho mučenícka smrť by bola pre nich bláznovstvom.

 #

A ešte jedna otázka do éteru

A ešte jedna otázka do éteru. Operuje sa tu tým, že vyjadrenia R. Procházku sú šalamúnske. Neviem. Mne vyjadrenie z predvolebnej diskusie, že by registrované partnerstvá neinicioval, ale podpísal, keď by v parlamente prešli, nepripadá ako veľmi šalamúnske.

 

Informácie o Igor Barták

Obrázok používateľa Igor Barták

Krátke info o sebe (nepovinné)

...

Zobraziť celý profil používateľa

Redakčné články