Tip na výbornú knihu: Křesťanství a ateismus úplně jinak


Pred pár mesiacmi som dostal tip na zaujímavú knihu s názvom Křesťanství a ateismus úplně jinak od autora Dinesh D'Shouza. Nedávno sa mi ju podarilo dočítať a keďže kniha je vynikajúco napísaná, rozhodol som sa, že jej urobím menšiu reklamu.
Autor analyzuje súčasnú situáciu na poli filozoficko-ideologického súperenia kresťanstva a ateizmu. Rozoberá námietky horlivých ateistov, pričom poukazuje na ich omyly a dáva veľmi dobré argumenty na rôzne nedorozumenia, ktoré sú obsahom ateistickej viery. Určite ste sa už stretli s mnohými myšlienkami a tézami, ktoré sa nachádzajú v knihe, avšak veľmi pravdepodobne nie so všetkými. Okrem toho autor argumenty predostiera veľmi brilantne. Najväčší prínos knihy vidím v tom, že v publikácii je do jedného celku zhrnutých množstvo známych námietok a odpovedí na ne.
Ako nedostatok knihy vnímam dosť silné presvedčenie autora o pravdivosti evolučnej teórie. Osobne som toho názoru, že by človek mal pristupovať k tejto takisto viac menej viere prinajmenšom rezervovane.

Niečo málo k téme iracionálnej viery v ateizmus tu.

Informácie o Igor Barták

Obrázok používateľa Igor Barták

Krátke info o sebe (nepovinné)

...

Zobraziť celý profil používateľa

Redakčné články