Legíny

Milé dámy. Mnohé máte vo zvyku nosiť legíny, tak ako to diktuje dnešná móda, ktorá kladie morálku a dobro človeka na oltár modly zisku. Ak sa domnievate, že legíny sú neškodný kus odevu aj v prípade, že nie sú pod dlhšou sukňou alebo nohavicami, môžem vám zaručiť, že nerozumiete mužskej sexualite. Tie, ktoré si nechali vtĺcť do hlavy, že treba byť v prvom rade sexi by sa mali zamyslieť nad tým či im postačuje, aby muži obdivovali len ich telo, alebo majú záujem aj o to, aby si ich muži vážili. Prostitútkam stačí to prvé.

Legíny sú nevhodné oblečenie pre nosenie na verejnosti, pretože kopírujú krivky ženského tela, ktoré môže takto veľmi ľahko pôsobiť na mužov vyzývavo, ak sa legíny nosia len k tričku alebo krátkej sukni. Máloktorej žene by dobre padlo, keby vedela, že jej partner sa vzrušuje na príťažlivom tele iných žien, ktoré stretáva na ulici, prípadne zatúži aj po čomsi viac. Aj takto sa prispieva k rôznym problémom v rodinách.

Chápem, že tlak módneho priemyslu je veľmi silný a nie každý mu dokáže odolávať, napriek tomu by sme sa nemali vzdávať. Ak nebudeme vzorom druhým aj v obliekaní, prestávame byť soľou zeme. A ak soľ stratí chuť... Mnohí kresťania dokázali a dokážu za Krista, lásku a dobro obetovať svoj život. My by sme mohli byť schopní zrieknuť sa aspoň takých maličkostí ako je istý typ obliekania, ktoré diktuje súčasná iracionálna móda, ktorej ide o všetko možné, len nie o ľudské dobro.

Ako kresťania by sme nemali tiež zabúdať na Ježišove slová: "Ale pre toho, kto by pohoršil jedného z týchto maličkých, čo veria vo mňa, bolo by lepšie, keby mu zavesili mlynský kameň na krk a ponorili ho do morskej hlbiny. Beda svetu pre pohoršenie! Pohoršenia síce musia prísť, ale beda človekovi, skrze ktorého pohoršenie prichádza! Ak ťa zvádza na hriech tvoja ruka alebo noha, odtni ju a odhoď od seba: je pre teba lepšie, keď vojdeš do života zmrzačený alebo krivý, ako keby ťa mali s obidvoma rukami a s obidvoma nohami hodiť do večného ohňa. A ak ťa zvádza na hriech tvoje oko, vylúp ho a odhoď od seba: je pre teba lepšie, keď vojdeš do života s jedným okom, ako keby ťa mali s obidvoma očami vrhnúť do ohnivého pekla. Dajte si pozor, aby ste neopovrhli ani jedným z týchto maličkých..."

Netreba snáď hneď odtínať ruky alebo nohy, niekedy stačí, aby sme dokázali dostatočne radikálne odťať naše zlozvyky napríklad aj v obliekaní.

Niečo viac k téme: ZdravySex.sk

Informácie o Igor Barták

Obrázok používateľa Igor Barták

Krátke info o sebe (nepovinné)

...

Zobraziť celý profil používateľa

Redakčné články