Film: Matka Tereza


O Matke Tereze bolo natočených viacero filmov, ktoré zväčša zachytávajú veľmi podobne jej život a líšia sa len v spracovaní a v detailoch, ktoré sú do filmu buď pridané alebo tam chýbajú. Život Matky Terezy bol veľmi dobre podaný v nedávno vydanom kreslenom filme o Matke Tereze. Z hraných filmov...

...je dobre urobeným a celkom dostupným filmom Matka Tereza - Pero v Božej ruke od režiséra Costa Fabrizio, kde hrá v hlavnej úlohe Olivia Hussey. Je to síce podrobnejšie spracovanie života Matky Terezy, ale ako sa hovorí niekedy je menej viac, a to zas platí pre film s G. Chaplinovou, kde je lepšie zahraná aj hlavná postava.

Čo osloví na každom z filmov o Matke Tereze je samozrejme zobrazenie jej ochoty a obetavosti pri pomáhaní tým najbiednejším a najopustenejším, ktorými opovrhuje celá spoločnosť. Taktiež jej odvaha a odhodlanosť s Božou pomocou bojovať za dobrú vec, aj napriek tomu, že okolnosti jej dielu neboli zväčša naklonené. Pokora, láska a vytrvalosť, ktorými oplývala boli korunované jej múdrosťou, ktorú možno nájsť takmer v každom jej výroku, čo je zachytené aj v týchto filmových spracovaniach.

/Recenzia patrí do série článkov Kvalitný film./

Informácie o Igor Barták

Obrázok používateľa Igor Barták

Krátke info o sebe (nepovinné)

...

Zobraziť celý profil používateľa

Redakčné články