Eurototalita euromafie


Udalosti posledných dní ukázali opäť pravú tvár Európskej únie. Nie je to žiadne slušné spoločenstvo krajín, kde by politici oplývali čnosťami hodnými ich funkcií. Práve naopak. Ako vidieť v Európskej únii sú veľmi silné mocenské a ideologické tlaky.

V Európskej únii sa nedodržiavajú pravidlá. A netýka sa to len prijímania krajín ako Grécko do eurozóny. Vrchol nedodržiavania pravidiel v Európskej únii je najviditeľnejší na nerešpektovaní výsledkov hlasovaní o viacerých závažných témach. Jedná sa totiž o zmeny, ktoré koncentrujú moc a financie do rúk eurolídrov. A prekážky na ceste k dosiahnutiu týchto cieľov sú neprípustné. Absurdnosť hlasovaní v jednotlivých krajinách bola zrejmá už počas hlasovania o Európskej ústave a neskôr o jej klone – Lisabonskej zmluve. Dešpekt voči zamietavému rozhodnutiu týmto dvom spomínaným dokumentom vo viacerých krajinách bol bezprecedentný. Nerešpektovalo sa rozhodnutie referenda v Holandsku, Francúzsku a neskôr ani rozhodnutie Írska. Už vtedy bolo vidieť nezmyselnosť hlasovaní v jednotlivých krajinách o témach, na ktorých sa dohodlo Nemecko s Francúzskom, respektíve ich vrcholní predstavitelia. Takéto hlasovania možno nazvať fraškou. Tak ako bolo fraškou aj posledné hlasovanie o eurovale. Zrejmé to bolo hneď po zamietavom hlasovaní v slovenskom parlamente, keď zakrátko sa už na nemeckej ARD rozoberalo najmä to, kedy sa bude rozhodovanie o eurovale v slovenskom parlamente opakovať. Čo neprejde podľa predstáv lídrov Nemecka a Francúzka, musí sa opakovať dovtedy, kým to nebude predsa schválené. Európske krajiny nie sú žiadni rovnocenní partneri. Je tu nadvláda jedných nad druhými. Slovensko už reálne nie je suverénna krajina, teda aspoň v rámci Európskej únie. Nemáme totiž ani právo s niečím nesúhlasiť. Ešte je tu niekto, kto to nepochopil? Ničím výnimočným tu nie sú ani rôzne vyhrážky či vydieranie. Takto sme si predstavovali demokraciu a fungovanie Európskej únie? Čo nedotiahol do dokonalosti Hitler počas druhej svetovej vojny, to dobieha Angela Merkelová v súčasnosti.

Slovenská vláda bola ešte pred nejakým rokom v otázke postoja voči podpore nezodpovedných krajín ako je napríklad Grécko relatívne jednotná. Dnes po „korekcii“ ich postoja sa na SaS vylieva jeden kýbeľ hnoja za druhým, len preto, že poslanci za SaS zostali vo svojom rozhodnutí zásadoví. Sulíkovi kolegovia z SDKÚ-DS, KDH, Most-Híd dnes označujú Richarda Sulíka za populistu alebo mu dávajú aj onakvejšie nálepky. Dnes sa totiž nosí oportunizmus a slepá iracionálna poslušnosť voči vrcholným predstaviteľom Európskej únie. Tá totiž prináša isté výhody. Ale komu a dokedy?
Raz na koncerte skupiny „Kapucíni“ som počul, že majú medzi sebou v reholi pár špičkových bratov. To sú vraj tí, ktorí sa strkajú svojim predstaveným do zadku až tak, že im odtiaľ obrazne trčia len špičky. Tak na mňa presne takto zapôsobili v týchto dňoch všetci politici z vládnej koalície s výnimkou tých, ktorí nezahlasovali za euroval. Špičkoví politici. Eurolídri z nich majú určite radosť...

Napriek nezmyselnosti skratu Ivety Radičovej spojiť hlasovanie o eurovale s dôverou vláde a samotným pádom vlády, pričom chápem, že premiérka musela byť pod obrovským tlakom euromafie napojenej na európske a svetové bankové spoločnosti a ich prisluhovačov zo Slovenska, som v týchto dňoch hrdý na to, že práve Slovensko je krajinou, ktorá sa dokázala ako jediná postaviť aspoň na chvíľu, i keď za zvláštnych okolností tomuto novodobému totalitarizmu.

Lúčim sa s pozdravom: S Európskou úniou na večné časy a nikdy inak!!!

-------------
Foto: sme.sk

 #

Ďakujem Igor, že si ten svoj

Ďakujem Igor, že si ten svoj text trochu upravil. Musím sa priznať, že tá jeho pôvodná verzia mi vyrazila dych. Teraz sa zdá ten môj prvý komentár skoro bezpredmetný. Ale napriek tomu ho nemažem a nechávam ho tu. Neviem, možno nepatrím do tohto sveta :-), ale pre mňa nie je euroval životne dôležitá otázka. Boh sa ma nebude pýtať na to, či som bola za alebo proti. Bude sa ma pýtať na iné veci...

 
 #

odpoved

Mala si pravdu, ta narazka bola trochu nemiestna. Ale na druhej strane faktom je, ze niekedy ludia prave pod vplyvom hormoalnych zmien robia rozne kiksy. Najma ista skupina ludi ;-) Aj ked s ohladom na vek, je nepravdepodobne, ze to bol takyto pripad. Ale ktovie. Ved kto by to povedal aj na taku Saru...

Myslim si,ze by sme ako krestania nemali byt pasivni voci eurovalu. Alebo je to v poriadku, ked sa napr. aj nase peniaze beru a davaju sa krachujucim bankam alebo ludom zijucim nad pomery, len preto, ze nie su ochotni sa zrieknut svojho blahobytu? Nehranici to s porusvanim siedmeho prikazania? Na zaciatku kazdej omse lutujeme a vyznavame sa zo zanedbavania dobreho. Citil by som sa ako pokrytec, keby som toto len verklikoval, ale k mnohym velkym zlam by som sa staval lahostajne.

Nesuhlasim s tym, aby sme odbili euroval frazou, ze to nie je "zivotne dolezita vec". To sa mame stavat aj k inym veciam, kde sa deje zlo a nespravodlivost takto?

 
 #

Samozrejme, že zlo je zlo a

Samozrejme, že zlo je zlo a nemožno pred ním zatvárať oči. Išlo mi len o to, že sa s ním nedá bojovať nevhodnými slovami (s tým mám vlastnú skúsenosť). Ono je to všetko zložité, (vlastne, keby to bolo jednoduché, tak máme raj na zemi), ale uvedomujem si že často ma k nevhodnému slovu vyprovokuje hlavne skutočnosť, že niektoré veci jednoducho neviem ovplyvniť. Aj keď by som veľmi chcela. A to nie je pre mňa jednoduché zistenie.
Nemysli si, rada by som sa postavila vedľa Teba a chcela meniť tento svet. Ale, Boh mi denne ukazuje, že najprv musím meniť seba.

 
 #

suhlas

Suhlasim. V prvom rade mame menit sami seba :-)

 
 #

osobne som tiež rád, že

osobne som tiež rád, že euroval u nás neprešiel. včera som mal kvôli tomu s talianmi veľmi živú debatu...
myslím si, že takéto rozhodnutia by sa nemali schvaľovať v parlamentoch, ale v nejakom "európskom referende". ktovie, koľko francúzov či nemcov alebo lotyšov by naozaj hlasovalo za...

 
 #

Prepáč Igor, ale zdá sa mi,

Prepáč Igor, ale zdá sa mi, že si si zobral do ruky jeden z tých spomínaných kýblov. Škoda. Ak nemajú druhí ľudia úctu k sebe navzájom, to neznamená, že ani my ju nemáme mať k nim. Alebo som s týmto názorom celkom vedľa?

 

Informácie o Igor Barták

Obrázok používateľa Igor Barták

Krátke info o sebe (nepovinné)

...

Zobraziť celý profil používateľa

Redakčné články