Pozdrav Pán Boh! - Aj vás!

Keď sa mi dnes ráno takto odzdravila jedna babička, zamestnala ma tým na celý deň.

Keby som teraz stretla Boha, ako by sa mi pozdravil? Čo by mi povedal ako prvé? Mám pár nápadov, čo by to mohlo byť. Neprezradím, ale myslím, že by to končilo "..., Ferka moja!" alebo nejak podobne, v čom by som cítila jeho nehu, lásku a záujem. Porozmýšľajte, ako by sa pozdravil vám. Mne toto rozmýšľanie prinieslo úžitok a radosť.

..................

Myslím, že vám nebude vadiť, keď sa ešte pozdieľam aj s dnešným evanjeliom: http://lc.kbs.sk/?den=20110918

Zvyčajne pri tomto evanjeliu, keď hospodár rovnako odmenil všetkých, vždy som si povedala že nesmiem posudzovať to, ako koná Boh, alebo prípadne že sa nemám porovnávať, alebo dokonca vyvyšovať. Dnes som "objavila Ameriku!" Však tam nikto z robotníkov, ktorí boli najatí ráno, nepovedal: "Pane, tam mám ešte pár známych, ktorí nemajú robotu, nenájde sa niečo aj pre nich?" Keď čítam pozorne vidím, že hospodár akoby len celý deň chodil domov a spať do mesta - a vždy niekoho zamestnal. Kde je spomínaná Amerika? Môj pohľad na evanjelizáciu bol asi väčšinou o tom, že ukážem niekomu Krista - a hotovo. Objavom týchto dní a potvrdením z evanjelia je pre mňa myšlienka, že mám Ježišovi niekoho ukázať(nielen človeku Ježiša), poslať k nemu Ježiša(nielen človeka k Ježišovi) aby sa mohol zamestnať v Ježišovej firme:)

Keď sa vrátim k tomu pozdravu, neviem ako sa pozdravil hospodár, ktorého Ježiš spomína. Viem však, ako pokračoval. "Čo tu nečinne stojíte celý deň? ... Choďte aj vy do mojej vinice." Idem, Pane, a prosím, všimni si aj... ani ich nik až doteraz nenajal:)

Informácie o S.Frantiska OSF

Obrázok používateľa S.Frantiska OSF

Krátke info o sebe (nepovinné)

... obyčajná rehoľná sestra, ktorá dovolila Bohu používať si ju, a ktorá verí, že to tak aj ostane...

Zobraziť celý profil používateľa

Redakčné články