Púť Kohútovo

„Čím robia deti mame radosť? Hrncami? Jej radosťou sú samotné deti. Vy ste darom pre Nebeskú Matku, každý z vás.“

Týmito slovami privítal pútnikov do Kohútova v novobanskom dekanáte slávnostný kazateľ vdp. Ľubomír Grega, špirituál Kňazského seminára Františka Xaverského v Badíne.

Tohoročnú púť dňa 11. septembra 2011 celebrovali pri príležitosti slávnosti Narodenia Panny Márie piati kňazi. Patrónku farnosti prišli pozdraviť stovky ctiteľov Nebeskej Matky.

„V priebehu siedmich dní máme až tri mariánske sviatky. Aká krátka cesta je od narodenia k bolesti, od smútku k radosti. Mária bola človekom, má svoj deň narodenia, dostala meno, prežívala trápenia. Je nám blízka.“ V homílii sme počuli životný príbeh rodiny, do ktorej ako dar prijali choré dieťa. Napriek tomu, že žilo len krátkych tridsaťpäť minút, zmenilo mnohé životy. Následne aj nám kazateľ položil otázky: „Koho sme zmenili, poznačili svojím životom? Koho sme oslovili? Pýtajme sa to pri svojich narodeninách.“

Mária bola ženou, ktorá žila každodennosť, ide jej o všedné dni so svojím Synom, Ježišom. Obyčajnými dňami v živote Panny Márie sa aj my môžeme povzbudiť žiť každodenne svoju vieru. Pretože Mária je tá, ktorá zmenila a poznačila svet. Prosme dnes za seba aj my: „Mária, prihováraj sa za nás aj pri našich najbližších narodeninách.“

foto: S.Františka, OSF

(článok bude publikovaný na www.bbdieceza.sk)
- písať správy nie je moja srdcovka, ale keď už je napísaná pre inú stránku, ponúkam ju aj vám, mojim verným blogovým čitateľom:)

 #

vlastny komentar

Vlastny prispevok som zatial nekomentovala:)

Ja len ze som sa pri pisani trochu zabudla, ze to ma byt v 3.osobe. Preto na webe ten isty clanok najdete v povinnom rozpravacskom style, nie v takom prozaickom. Tu nechavam povodnu verziu.

Zuzka, vdaka.

 

Informácie o S.Frantiska OSF

Obrázok používateľa S.Frantiska OSF

Krátke info o sebe (nepovinné)

... obyčajná rehoľná sestra, ktorá dovolila Bohu používať si ju, a ktorá verí, že to tak aj ostane...

Zobraziť celý profil používateľa

Redakčné články