Kresťania sú ako hnoj


„Kresťania sú ako hnoj:

ak ho porozhadzujete po poli, bude vďaka nemu všetko lepšie rásť, ak ho však necháte na kope, bude príšerne páchnuť.

Ako je to s vami?“
(Francis Chan: Bláznivá láska)

Dobrá otázka. Po lete, keď sme boli rozletení po celom svete, väčšinou z iných ako evanjelizačných dôvodov, sa zbiehame domov. Späť do zamestnania, do školy, k rodine a priateľom.

V novom školskom roku pred nás Boh postavil nové veci, nové výzvy, nové sklamania aj výhry. Do čoho sa pustiť? V čom už ďalej nepokračovať? Čo Boh žehná a čo už prestal požehnávať? Na akú zmenu sa pripraviť?

Trochu veľa otázok, no chcela som vám ich položiť skôr, ako sa pustíme do rozlišovania a rozbehneme po poli, ktoré ak Boh požehná, začne prinášať ovocie. "Choďte do celého sveta a hlásajte evanjelium všetkému stvoreniu."(Mk 16, 15) Dobre, ideme. Možno "LEN" domov, do svojej farnosti, k rodákom, ... ale ideme. A možno Boh chce niečo viac.

Na záver ešte jedna vetička: nebojme sa! Aj keď niečo pohnojíme, Boh je dosť šikovný na to, aby to využil na naše dobro, aby sme porástli. A nielen my.

Odkaz pre zvedavcov: Nie, Kumran mi neplatí za reklamu, len veľmi rada čítam knihy, ktoré vydávajú, preto z nich čerpám a píšem o nich.
obrázok: www.sxc.hu

 #

Konečne!

Ferka, vďaka ti. Konečne som prišiel na to, prečo mi všetko tak ťažko rastie - málo hnojím! :-) Chcem tým povedať... Ešte som asi "málo slabý" na to, aby som mohol zvolať s Pavlom: "Keď som slabý, vtedy som silný!"

 

Informácie o S.Frantiska OSF

Obrázok používateľa S.Frantiska OSF

Krátke info o sebe (nepovinné)

... obyčajná rehoľná sestra, ktorá dovolila Bohu používať si ju, a ktorá verí, že to tak aj ostane...

Zobraziť celý profil používateľa

Redakčné články