Správy z TK KBS

Syndikovať obsah
Tlacova kancelaria Konferencie biskupov Slovenska - spravodajsky server
Aktualizácie: pred 1 hour 32 min

Taliansky premiér Conte na súkromnej audiencii u pápeža Františka

15. december 2018 - 22:30
Giuseppe Conte, ktorý  je od júna na čele talianskej koaličnej vlády Hnutia piatich hviezd a Ligy Severu, po rozhovore s pápežom za zatvorenými dverami pred rozlúčkou poblahoželal pápežovi Františkovi v predstihu k jeho blízkym narodeninám. Jorge Mario Bergoglio sa dožíva 82 rokov v pondelok 17. decembra.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Mons. Mario Giordana sa stal členom Kongregácie pre kauzy svätých

15. december 2018 - 22:03
Svätý Otec František vymenoval za člena Kongregácie pre kauzy svätých Mons. Maria Giordanu, titulárneho arcibiskupa Minori. Ako apoštolský nuncius v minulosti pôsobil aj na Slovensku. Sedemdesiatšesťročný Mons. Mario Giordana pôsobil v úrade apoštolského nuncia v Slovenskej republike v rokoch 2008 – 2017. Predtým bol nunciom na Haiti.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

V Pakistane odsúdili na smrť za rúhanie dvoch kresťanských súrodencov

15. december 2018 - 21:48
Súrodenci Qaisar a Amoon Ayubovci boli v Pakistane odsúdení okresným súdom na smrť za rúhanie. Obaja sú občanmi mesta Lahore, sú kresťania a majú svoje rodiny. Zatknutí boli od roku 2015 na základe obvinenia z vlastníctva internetovej stránky urážajúcej islam.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Maďarsko systematicky poskytuje pomoc prenasledovaným kresťanom

15. december 2018 - 21:23
Maďarsko systematicky poskytuje pomoc kresťanom, ktorí sú terčom prenasledovania a diskriminácie vo viacerých krajinách. Podľa informácie z Veľvyslanectva Maďarskej republiky pri Svätej stolici krajina v poslednom období podporila trpiacich v Egypte, Etiópii, Jordánsku a Sýrii.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Skauti priniesli betlehemské svetlo, odovzdajú ho aj prezidentovi SR

15. december 2018 - 21:07
Slovenskí skauti priniesli betlehemské svetlo z Rakúska, kde ho pre všetkých ľudí na Slovensku odpálili počas medzinárodnej slávnosti v rímskokatolíckej katedrále v Linzi. V ranných hodinách nasledujúceho dňa, v nedeľu 16. decembra odovzdajú Betlehemské svetlo počas svätej omše vo Svite skauti zo Slovenska poľským skautom.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Exercičný dom svätého Ignáca z Loyoly ponúka duchovné cvičenia

15. december 2018 - 20:01
Exercičný dom svätého Ignáca z Loyoly v Prešove ponúka nasledovné termíny duchovných cvičení v mesiaci január a február 2019.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

V Gotickej priekope na Nitrianskom hrade otvorili Adventné mestečko

15. december 2018 - 18:04
Jeho návštevníci môžu v blízkom Diecéznom múzeu navštíviť výstavu betlehemov. Väčšina z nich je zapožičaná zo Slovenského národného múzea v Martine. Sú medzi nimi napríklad betlehemy z regiónu Banskej Štiavnice – s baníckym motívom, zo Štefútova, Rajca, Kežmarku, Babína, Malachova či z Jelšavy.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

V Seredi prijal posvätný rád diakonátu Tomáš Kišoň, rodák z farnosti

15. december 2018 - 16:00
V sobotu 8. decembra sa konala vo farskom Kostole sv. Jána Krstiteľa v Seredi neobvyklá slávnosť, pri ktorej prijal posvätný rád diakonátu študent Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského a seminarista Kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda v Bratislave Tomáš Kišoň, rodák z tejto farnosti.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Žiaci z Gymnázia svätého Andreja v Ružomberku zavítali do Turecka

14. december 2018 - 22:04
Prvý decembrový týždeň sa rozbehol na Gymnáziu sv. Andreja ďalší výmenný pobyt žiakov. Tentokrát išlo o týždňový projekt Erasmus+ v Turecku, kde sa žiaci GSA so svojimi učiteľmi stretli s partnerskými školami z Talianska, Rumunska, Poľska, Slovenska a Turecka.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Druhá adventná kázeň pátra Raniera Cantalamessu: Živý Boh v Trojici

14. december 2018 - 21:30
Druhú adventnú kázeň z cyklu „Moja duša žízni po živom Bohu“ predniesol pápežský kazateľ Raniero Cantalamessa v kaplnke Redemptoris Mater v piatok 14. decembra. Zameral sa v nej na trojičný charakter živého Boha: „Živý Boh je živá Trojica“.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Výbor OSN chce do zoznamu práv aj potraty a asistovanú samovraždu

14. december 2018 - 19:01
Výbor OSN pre ľudské práva uverejnil nový text, v ktorom sa snaží zaradiť do svojho zoznamu ľudských práv aj potraty a asistovanú samovraždu. Návrh vznikol v Ženeve. Podľa neho by sa vraj mali odstrániť existujúce prekážky, ktoré znemožňujú účinný prístup k takzvaným bezpečným a legálnym potratom.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Pápež František prijal umelcov, ktorí vystúpia na vianočnom koncerte

14. december 2018 - 18:01
V Aule Pavla VI. sa v sobotu predstavia známi speváci z Talianska, USA, Portorika, Argentíny, Albánska, Rumunska, Španielska i Spojených arabských emirátov. Medzi inými napríklad americké speváčky Anastacia a Dee Dee Bridgewater, španielsky spevák Álvaro Soler či José Feliciano z Portorika.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Cirkev v Spojených štátoch venuje milión dolárov na formáciu v Afrike

14. december 2018 - 17:35
Konferencia biskupov USA venuje milión dolárov pre Afriku na projekty pre formáciu klerikov a na podporu pastorácie. Suma pochádza zo zbierok veriacich do Fondu solidarity. Celkovo ide o 33 projektov pre biskupské konferencie a diecézy v rozličných častiach Afriky.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Mamičky s deťmi sa venovali výrobe vianočných pohľadníc pre seniorov

14. december 2018 - 15:36
V Považskej Bystrici obnovil svoju činnosť Mamiklub. Mamičky sa stretávajú vždy v utorok. V programe nechýbajú duchovné zamyslenie, spoločná modlitba, ale ani tvorivé aktivity. Do konca roka čaká mamičky ešte pečenie oblátok a zdobenie medovníčkov.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

DON BOSCO prináša novinku "Zabíjanie levov" od Johna Eldredga

14. december 2018 - 15:05
Posledným tohtoročným titulom Vydavateľstva DON BOSCO je kniha od uznávaného autora Johna Eldredga a jeho syna Sama s názvom Zabíjanie levov. Táto kniha sa zrodila zo série telefonátov medzi Samom Eldredgom, mladým spisovateľom, ktorý len nedávno oslávil dvadsiatku, a jeho otcom, autorom bestsellerov Johnom Eldredgom.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

V Rožňave požehnali obnovenú kaplnku Najsvätejšieho Srdca Ježišovho

14. december 2018 - 14:45
V pondelok 10. decembra 2018 bola počas slávnostnej svätej omše požehnaná obnovená Kaplnka Najsvätejšieho Srdca Ježišovho, ktorá sa nachádza v objekte bývalej nemocnice, v súčasnosti Katolíckej základnej školy sv. Jána Nepomuckého v Rožňave. Hlavným celebrantom slávnosti bol rožňavský biskup Mons. Stanislav Stolárik.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Vianoce už zavítali medzi mladých so zdravotným znevýhodnením

14. december 2018 - 14:19
V utorok 11. decembra sa konalo predvianočné stretnutie deti a mladí so zdravotným znevýhodnením z Domu sv. Anny v Starej Ľubovni. V spolupráci so Špeciálnou základnou školou sv. Anny si pre rodičov a priateľov pripravili darček v podobe kultúrneho programu a stvárnení vianočných tradícii Od Lucie do Vianoc.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Na druhých dišputách pod hradom vystúpil nitriansky biskup Judák

14. december 2018 - 13:56
V priestoroch Kňazského seminára svätého Gorazda v Nitre sa 13. decembra 2018 konali druhé Dišputy pod hradom. Hosťom bol nitriansky biskup Mons. Viliam Judák. Hovoril o tajomstve Vianoc – o histórii a jadre ich slávenia, o tom, ako ich prežívali v nedávnej minulosti ľudia na Slovensku a ako by ich mali sláviť veriaci v súčasnosti.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Prezident Kiska bol u pápeža, odovzdal mu vianočné gule zo Slovenska

14. december 2018 - 13:36
Svätý Otec František dnes, v piatok 14. decembra, prijal na osobnej audiencii prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku so sprievodom. Stretnutie sa konalo v Sále bibliotéky v Apoštolskom paláci. Prezident SR Andrej Kiska pri osobnom rozhovore opäť pozval pápeža Františka na návštevu Slovenska.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

V Dome Quo Vadis poďakovali dobrovoľníkom s biskupom Haľkom

14. december 2018 - 11:31
V stredu 12. decembra 2018 sa v Dome Quo Vadis v Bratislave uskutočnil vianočný večierok. Špeciálne bol venovaný všetkým jeho dobrovoľníkom. Práve oni totiž tvoria pevné jadro evanjelizácie a služby pre druhých. Každý dobrovoľník disponuje iným talentom a každý sa do chodu domu zapája inak.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Redakčné články