Správy z TK KBS

Syndikovať obsah
Tlacova kancelaria Konferencie biskupov Slovenska - spravodajsky server
Aktualizácie: pred 1 hour 16 min

Pred piatimi rokmi zomrel známy historik a publicista Hadrián Radváni

pred 6 hodinami 19 min
V utorok 26. marca 2019 si pripomenieme päť rokov od úmrtia historika, bibliografa a publicistu, bývalého dlhoročného zamestnanca a doživotného podpredsedu Spolku svätého Vojtecha Hadriána Radvániho. Narodil sa 16. septembra 1918 v Spišskej Kapitule. Zomrel 26. marca 2014 v Trnave.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Pôstnu polievku tento rok opäť ponúknu v Dome Quo Vadis v Bratislave

pred 6 hodinami 29 min
Dom Quo Vadis sa zapája do 13. ročníka celoslovenského charitatívného podujatia s názvom "Pôstna polievka - Podeľme sa", ktoré organizuje Katolícke hnutie žien Slovenska. Polievka sa bude vydávať v Dome Quo Vadis na Hurbanovom námestí 10. apríla od 15:00 do skonzumovania polievky.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

V Podolínci otvoria výstavu a uvedú knihu s názvom Damnatio memoriae

pred 6 hodinami 50 min
Kláštor Kongregácie Najsvätejšieho Vykupiteľa - Redemptoristi v Podolínci, Fakulta masmediálnej komunikácie UCM v Trnave, Špeciálna základná internátna škola sv. Klementa Hofbauera a Detský domov sv. Klementa Hofbauera v Podolínci pozývajú na otvorenie výstavy fotografií. Uskutoční sa vo štvrtok 28. marca 2019 o 13:00 h.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Na Veľtrhu sociálnych aktivít v Poprade prezentovali sociálne iniciatívy

pred 7 hodinami 14 min
V sobotu 23. marca sa v obchodnom centre Fórum v Poprade uskutočnil Veľtrh sociálnych aktivít. Návštevníci mali možnosť dozvedieť sa mnoho zaujímavého a podnetného o práci jednotlivých zariadení a o problémoch, ktoré musia pri svojej každodennej práci riešiť. Zaujali ich aj rôzne kreatívne výrobky, ktoré klienti jednotlivých zariadení dokážu zhotoviť.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Nenápadní hrdinovia otvorili jedenásty ročník projektu pre študentov

pred 7 hodinami 33 min
Občianske združenie Nenápadní hrdinovia v spolupráci s Konfederáciou politických väzňov Slovenska a Nadáciou Konráda Adenauera otvorilo projekt pre žiakov základných a stredných škôl s názvom Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom. Témou XI. ročníka projektu je téma: Učitelia vzdorujú neslobode.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Pripomíname si už 31. výročie od Sviečkovej manifestácie v Bratislave

pred 7 hodinami 49 min
Pred 31 rokmi komunistický režim potlačil pokojné zhromaždenie veriacich za náboženskú a občiansku slobodu v Bratislave (25. marca 1988). V Československu toto podujatie vošlo do dejín ako Sviečová manifestácia. Na Hviezdoslavovom námestí vtedy zástup modliacich sa veriacich so sviecami v rukách násilne rozohnali príslušníci verejnej a štátnej bezpečnosti.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Pápež v Lorete podpísal posynodálny apoštolský list mladým Kristus žije

pred 8 hodinami 5 min
Na slávnosť Zvestovania Pána v pondelok 25. marca Svätý Otec navštívil mariánsku pútnickú svätyňu v Lorete. V kaplnke pod kupolou baziliky tvorenej starobylým Svätým domčekom z Nazareta pri oltári s milostivou sochou Čiernej Madony slávil svätú omšu. Pri tejto príležitosti podpísal posynodálnu apoštolskú exhortáciu venovanú mladým s názvom „Kristus žije“.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Kamerun je v chaose, občianska vojnu prebieha medzi dvomi skupinami

pred 8 hodinami 27 min
Od 90. rokov pretrváva v Kamerune občianska vojna medzi tými, ktorí hovoria po anglicky a obývajú juhozápad krajiny a po francúzsky hovoriacou väčšinou. Okrem toho korupcia, volebné podvody, problémy s Nigériou a s Boko Haram spôsobili, že sa krajina neustále zmieta v chaose.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Sviatok svojho patróna škola oslávili päťdňovým čítaním Svätého písma

pred 8 hodinami 44 min
Cirkevná spojená škola sv. Jozefa v Novom Meste nad Váhom oslávila sviatok svojho patróna nezvyčajným spôsobom. V deň sviatku sv. Jozefa začali v školskej kaplnke čítať Sväté písmo dňom i nocou počas nasledujúcich piatich dní. Podujatie zorganizovala rada rodičovského združenia pri škole sv. Jozefa v spolupráci so školou.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

V Záhradnom pri Prešove sa modlili za nenarodené deti a úctu k životu

pred 9 hodinami 7 sec
V nedeľu 24. marca 2019 pri príležitosti Dňa počatého dieťaťa sa veriaci vo Farnosti Sedembolestnej Panny Márie v Záhradnom pri Prešove modlili za nenarodené deti a za úctu k životu. Samotné modlitby sa uskutočnili po nedeľnej svätej omši, ktorú celebroval miestny farár Stanislav Ferčák. Za nenarodených obetovali aj krížovú cestu.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Biskup Galis zavítal do farnosti svätého Jakuba v Dubnici nad Váhom

pred 9 hodinami 17 min
Žilinský biskup Mons. Tomáš Galis zavítal do farnosti svätého Jakuba v Dubnici nad Váhom. V rámci vizitácie navštívil komunitu Saleziánov, a v osobnom dialógu spoznával každodenný život farníkov. Rozprával sa s vedením mesta Dubnica nad Váhom, navštívil žiakov v škole a neobišiel ani domovy pre seniorov.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Do farnosti Hlohovec prišlo Klbko a riaditeľ Klubu priateľov TV LUX

pred 9 hodinami 20 min
V nedeľu 24. marca 2019 zavítala na svätú omšu vo farnosti Hlohovec vzácna návšteva. Bol ňou riaditeľ Klubu priateľov TV LUX Marián Bér, ktorý vo farnosti pred 15 rokmi pôsobil ako kaplán a klbko. Vo svojom príhovore spolu s klbkom deťom vysvetlili podobenstvo o figovníku. Toto podobenstvo prirovnal k jednému príbehu o malom chlapcovi.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Kostol v Kovarciach bol dejiskom organových interpretačných kurzov

pred 9 hodinami 38 min
Vo Farskom kostole svätého Mikuláša v Kovarciach (dekanát Bošany) sa od 21. do 24. marca 2019 konal 7. ročník Medzinárodných organových interpretačných kurzov. Sú organizované pre študentov organovej hry zo Slovenska i zahraničia, v tomto roku sa ich zúčastnili študenti i z Česka, Rakúska, Rumunska a Južnej Kórey.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

V Diecéznej svätyni v Hronskom Beňadiku sa uskutočnila púť mužov

pred 9 hodinami 54 min
V homílii hlavný celebrant zdôraznil, že „mužská zbožnosť je trochu iná ako ženská. Je skôr taká praktická. Svätý Jozef, v okruhu sviatku ktorého sa uskutočňuje táto púť mužov, nie je mnohých slov, dokonca v evanjeliu nemáme zaznačené žiadne jeho slová, ale skutky. Konal tak, ako mu to povedal Pán, cez anjela. Takže je to muž činu," uviedol biskup Viliam Judák.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Fotografie z 92. plenárneho zasadnutia Konferencie biskupov Slovenska

pred 10 hodinami 3 min
V Prešove sa stretli slovenskí biskupi na 92. plenárnom zasadaní KBS. Prinášame fotografie.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Banskobystrickí bohoslovci boli na púti na Kalvárii v Banskej Štiavnici

pred 10 hodinami 9 min
V nedeľu 24. marca v rámci pôstnej prípravy na Veľkú noc putovali banskobystrickí bohoslovci na Kalváriu v Banskej Štiavnici. Po skončení krížovej cesty a prehliadke Horného kostola slávili svätú omšu v Dolnom kostole poslednej večere, ktorú celebroval prefekt seminára Jozef Repko. Po skončení si pozreli nové návštevnícke centrum Kalvárie.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Pápež František: Pamätať na zabitých misionárov je povinnosť i stimul

pred 10 hodinami 30 min
Pri nedeľnej modlitbe Anjel Pána pápež František upozornil na výrazný nárast násilia voči misionárom v poslednom roku a pozval veriacich k modlitbe pred cestou do mariánskeho pútnického miesta Loreta, kde podpíše apoštolskú exhortáciu venovanú mladým. Pred modlitbou zamyslel nad Ježišovou výzvou z podobenstva o vinohradníkovi.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Pozvánka pre novinárov na brífing po 92. plenárnom zasadaní KBS

pred 10 hodinami 49 min
Na záver plenárneho zasadaní je naplánovaný brífing pre novinárov. Uskutoční sa v utorok 26. marca 2019 o 10:30 h v priestoroch Exercičného domu sv. Ignáca v Prešove. Novinárom bude k dispozícii predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský, generálny sekretár Mons. Marián Chovanec a hovorca Martin Kramara.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Výber z programu v Televízii LUX, Rádiu LUMEN a v Rádiu Mária (13)

pred 11 hodinami 19 min
Výber z programu v Televízii LUX, Rádiu LUMEN a v Rádiu Mária (13)
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Výber z pracovného a duchovného programu biskupov Slovenska (13)

pred 11 hodinami 49 min
Výber z pracovného a duchovného programu biskupov Slovenska (13)
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Redakčné články