Správy z TK KBS

Syndikovať obsah
Tlacova kancelaria Konferencie biskupov Slovenska - spravodajsky server
Aktualizácie: pred 23 min 20 sec

Pápež mladým v Thajsku: Priateľte sa s Ježišom a nebojte sa budúcnosti

pred 7 hodinami 20 min
Byť zakorenení v Kristovi, pestovať priateľstvo s ním – to je olej nevyhnutný na osvetlenie našej cesty i cesty tých, ktorí žijú v našom okolí. O tomto hovoril mladej generácii kresťanov v Thajsku pápež František pri svätej omši v bangkokskej katedrále v piatok 22. novembra. Desaťtisíc prítomných vyzval nemať strach z budúcnosti.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Piatkový program v Thajsku začal pápež v rodisku mučeníka bl. Mikuláša

pred 8 hodinami 55 min
V piatok 22. novembra začal pápež František svoj druhý pracovný deň návštevy Thajska výjazdom do okolia Bangkoku. Dedina Wat Roman obývaná katolíkmi, 30 km od Bangkoku, je rodiskom blahoslaveného mučeníka Mikuláša Bunkerda Kitbamrunga, ktorý zomrel v roku 1944 a v roku 2000 ho blahorečil vo Vatikáne sv. Ján Pavol II.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Kresťanskí lekári bude debatovať o povolaní lekára a zdravotníka dnes

pred 9 hodinami 20 min
Klub kresťanských lekárov a zdravotníkov Bratislava pozýva na ďalšie pravidelné mesačné stretnutie. Už 81. stretnutie sa uskutoční 27. novembra 2019. Bude na tému "Povolanie lekára a zdravotníka dnes". Vystúpi MUDr. Anna Záborská. Na stretnutí sú vítaní nielen lekári/lekárky, sestry a všetci pracovníci v zdravotníctve.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Organizácia Áno pre život pozýva na koncert pre ľudí v núdzi v Žiline

pred 9 hodinami 54 min
Nezisková organizácia Áno pre život pozýva na benefičný koncert pre ľudí v núdzi, ktorý bude pondelok 25. novembra 2019 o 17:00 v Bábkovom divadle v Žiline. Na koncerte vystúpi speváčka Katka Koščová s klavíristom Danielom Špinerom, ľudový súbor Studničky a huslista Slavo Glos. Na koncert je pozvaná široká verejnosť.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Rada pre kultúru preložila Rok kresťanskej kultúry z roku 2020 na 2021

pred 10 hodinami 32 min
Rok kresťanskej kultúry, ktorý sa mal konať v roku 2020, bude preložený na rok 2021. Ide o iniciatívu Rady pre kultúru Konferencie biskupov Slovenska, ktorej predsedá Mons. František Rábek. Cieľom špeciálneho roka je nielen zviditeľnenie kresťanskej kultúry, ale aj aj prezentovanie a šírenie kresťanskej kultúry života.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Uplynulo 75 rokov od úmrtia bl. Anny Kolesárovej z Vysokej nad Uhom

pred 10 hodinami 55 min
Slovensko si pripomína 75 rokov mučeníckej smrti Anny Kolesárovej z Vysokej nad Uhom. Ide o prvú laičku, ktorá bola na Slovensku blahorečená. Rodáčku z Vysokej nad Uhom pri Michalovciach v závere druhej svetovej vojny zastrelil vojak sovietskej armády (22. novembra 1944). Dekrét o mučeníctve schválil pápež František
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Edícia Viera do vrecka oslávi desať rokov, opäť je k dispozícii predplatné

pred 11 hodinami 15 min
Vydavateľstvo DON BOSCO ponúka predplatné edície Viera do vrecka na rok 2020. Edícia Viera do vrecka oslávi v roku 2020 malé výročie – desať rokov od svojho vzniku. Formou brožúrok v praktickom formáte prináša každý mesiac témy, neraz aj náročné, spracované jazykom, ktorý je blízky a zrozumiteľný čitateľovi.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Maltézska pomoc pozýva na charitatívny Maltézsky punč do Bratislavy

pred 11 hodinami 40 min
Maltézska pomoc Slovensko pozýva na charitatívny vianočný Maltézsky punč, ktorý sa bude podávať v stánku na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave za dobrovoľný príspevok, v dňoch 22. novembra - 23. decembra 2019 denne, v čase od 10:00 do 22:00. Výťažok bude poukázaný na zabezpečenie charitatívnych činností.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Fórum života chystá v sobotu v kostole v Leviciach večer milosrdenstva

pred 11 hodinami 55 min
Modlitby vďaky za dar života, odprosenie za jeho neprijatie a za uzdravenie všetkých rán spôsobených potratmi. To čaká účastníkov modlitbového večera milosrdenstva, ktorý bude v sobotu 23. novembra 2019 v Kostole Ducha Svätého v Leviciach (Rybníky). V programe je svätá omša, adorácia a diskusia v pastoračnom centre.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Deklarácia o ľudskom bratstve si nachádza cestu aj na Ďaleký východ

21. november 2019 - 21:00
Thajskému najvyššiemu patriarchovi budhistov venoval pápež František Dokument o ľudskom bratstve z Abú Zabí. V dialógu s pápežom patriarcha vyjadril uznanie, že Cirkev prišla do Thajska pomáhať, nie dobývať.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Prvý príhovor pápeža Františka v Thajsku: Migrácia, ochrana detí a žien

21. november 2019 - 20:32
Prinášame podstatnú časť príhovoru pápeža Františka verejným činiteľom Thajska, s ktorými sa stretol vo štvrtok 21. novembra vo Vládnom paláci v Bangkoku.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Svätá omša v Bangkoku: Ako misionárski učeníci hľadať tváre bratov a sestier

21. november 2019 - 20:01
„Evanjelizácia neznamená hromadiť prívržencov, ani ukazovať sa byť mocnými, ale otvoriť dvere, aby sme zakúšali a zdieľali milosrdné a uzdravujúce objatie Boha Otca, ktoré nás robí rodinou“ – tieto slová vyslovil pápež František vo štvrtok 21. novembra v homílii pri svätej omši na športovom štadióne v thajskom Bangkoku.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Svätý Otec František pokračoval druhý deň v návšteve v Thajsku

21. november 2019 - 15:30
Apoštolská návšteva pápeža Františka v Thajsku sa dostala do polovice. Svätý Otec sa vo štvrtok stretol s verejnými predstaviteľmi krajiny a navštívil najvyššieho budhistického patriarchu v priestoroch budhistického chrámu. Prišiel aj medzi pacientov a personál nemocnice založenej Cirkvou a súkromne navštívil thajského kráľa.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Svätá Filoména pritiahla do kostola uršulínok v Bratislave stovky ľudí

21. november 2019 - 15:10
Niekoľko stoviek veriacich si v stredu do Kostola Loretánskej Panny Márie, ktorý spravuje rehoľa uršulínok v centre Bratislavy, prišli uctiť relikviu sv. Filomény a nechať sa pomazať jej olejom, pochádzajúcim z talianskeho Mugnana del Cardinale – miesta, kde je pochovaná. Stalo sa tak po adorácii venovanej posväteniu kňazov.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Arcibiskup Zvolenský povedie o mesiac duchovnú obnovu Rádia LUMEN

21. november 2019 - 14:47
Práve počas duchovnej obnovy sa s hosťom spájajú poslucháči nielen z celého Slovenska ale aj z rôznych zahraničných krajín, kde žijú Slováci. Program jedenástej predvianočnej duchovnej obnovy tento rok povedie bratislavský arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Slovenskí železničiari pripomenú, že už desať rokov majú svoju patrónku

21. november 2019 - 14:20
V Bazilike minor v Hronskom Beňadiku bude v sobotu 23. novembra 2019 celoslovenská púť železničiarov. Uskutoční sa pri príležitosti 10.výročia vyhlásenia sv.Kataríny Alexandrijskej za patrónku slovenských železničiarov Kongregáciou pre Boží kult a disciplínu sviatostí v Ríme. V programe je svätá omša s Petrom Brodekom.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

V Trstenej sa veriaci zdokonaľovali v prednese a čítaní Božieho slova

21. november 2019 - 14:05
Lektor pri čítaní Božieho slova vytvára most medzi posvätným textom a poslucháčom. K správnemu chápaniu Písma, ktoré lektori veriacim sprístupňujú, vedie aj spôsob prednesu. Zdokonaliť sa v tejto službe mohli farníci aj na školení v Trstenej na Orave. Stretnutie viedol riaditeľ spišskej knižnice Jozef Lapšanský.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

V Ružomberku pripomenú osemdesiate výročie krstu rodiny Munkovcov

21. november 2019 - 13:40
Pri príležitosti 80. výročia krstu rodiny Munkovcov sú všetci záujemcovia pozvaní na svätú omšu v Kostole sv. Ondreja v Ružomberku. Uskutoční sa v nedeľu 24. novembra 2019 o 14:15. Po svätej omši je pripravené hudobno-slovné pásmo zostavené z básni Tomáša Munka, jezuitského novica, a orgánovej improvizácie.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Pozvánka na galakoncert siedmeho ročníka Gospelworkshopu v Trstenej

21. november 2019 - 13:20
Občianske združenie VIAC a mesto Trstená pozývajú na záverečný galakoncert siedmeho ročníka Gospelworkshopu. Koncert je vyvrcholením trojdňového gospelového workshopu, počas ktorého speváci z celého Slovenska pod vedením anglického lektora nacvičia osem gospelových piesní.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Život ruských občanov v koncentračnom tábore mapuje výstava v Košiciach

21. november 2019 - 12:55
V átriu teologickej fakulty v Košiciach umiestnili putovnú výstavu, ktorá sa venuje holokaustu. Mapuje život ruských židov v koncentračnom tábore Auschwits-Birkenau. Pripravilo ju Moskovské vedecko-osvietenské Centrum „Holokaust“ a Katolícka univerzita v Ružomberku.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Redakčné články