Správy z TK KBS

Syndikovať obsah
Tlacova kancelaria Konferencie biskupov Slovenska - spravodajsky server
Aktualizácie: pred 4 hodinami 30 min

V Námestove štartuje festival Verím Pane

17. júl 2019 - 17:15
Aj tento rok sa metropola Oravy, Námestovo, premení na dejisko najstaršieho gospelového festivalu na Slovensku - Verím Pane. Dnes štartuje jeho 29. ročník, ktorý potrvá do nedele.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Vychádza letné dvojčíslo časopisu Posol

17. júl 2019 - 17:03
Vychádza letné dvojčíslo časopisu Posol
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Deti z Bratislavskej eparchie sú na tábore v Šaštíne

17. júl 2019 - 15:29
V kláštore Paulínov na známom mariánskom pútnickom mieste v Šaštíne na Záhorí prebieha od nedele 14. júla do piatku 19. júla deviaty ročník letného tábora gréckokatolíckej Bratislavskej eparchie (LET-ka 2019).
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Talianska vysoká škola udelila čestný doktorát Mons. Adamovi

17. júl 2019 - 12:01
Mons. Miroslav Konštanc Adam OP, prelát sudca Tribunálu rímskej róty a profesor kánonického práva na Pápežskej univerzite sv. Tomáša i na Pápežskom orientálnom inštitúte v Ríme, bol v sobotu 13. júla 2019 poctený čestným doktorátom z osteopatickej medicíny.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Vatikánsky rozhlas obnoví svoje krátke vlny pre Amazóniu

17. júl 2019 - 12:00
Od 1. augusta sa obnoví na krátkovlnných frekvenciách vysielanie brazílskeho programu Vatikánskeho rozhlasu. Práve Brazília predstavuje hlavnú časť oblasti Amazónie, ktorej je tento rok venovaná osobitná biskupská synoda, ktorá sa zíde 6. – 27. októbra 2019 vo Vatikáne.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Dievčatá sa zverili Panne Márii Karmelskej

16. júl 2019 - 16:44
V Topolčiankach sa uplynulý týždeň v Topolčiankach konala tradičná Škapuliarska púť. Súčasťou duchovného programu, v ktorom nechýbala duchovná príprava, každodenné sv. omše na Kalvárii, vysluhovanie sviatosti zmierenia, pobožnosti krížovej cesty, sviečková procesia, modlitby litánií, pešia púť mládeže, či hodinky ku Škapuliarskej Panne Márii, bolo opäť aj prijatie nových členov do Škapuliara.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Rómski ochotníci pripravili muzikál o bl. Anke Kolesárovej

16. júl 2019 - 16:31
Vo štvrtok a piatok vystúpi v Bratislave rómsky ochotnícky divadelný zbor „Romane Jilé“ z Jarovníc s polhodinovým minimuzikálom o blahoslavenej Anke Kolesárovej.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

V stredu si pripomíname bl. biskupa Pavla Gojdiča

16. júl 2019 - 14:42
V stredu 17. júla 2019 si Gréckokatolícka cirkev na Slovensku pripomína sviatok blaženého prešovského biskupa mučeníka Pavla P. Gojdiča OSBM (1888 – 1960). V Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku sú mu zasvätené viaceré farské chrámy či kaplnky, kde sa v týchto dňoch konajú odpustové slávnosti. Taká bude aj v jeho rodisku – v dedinke Ruské Pekľany pri Prešove, kde sa bude konať archieparchiálna odpustová slávnosť v sobotu 20. júla.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

V Domaniži bude púť k Panne Márii Karmelskej

16. júl 2019 - 12:46
Všetci mariánski ctitelia sú pozvaní na Púť k Panne Márii Karmelskej v Domaniži, ktorá sa uskutoční 20. - 21. júla 2019.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Cirkev sa rozlúčila so zosnulým kardinálom Paolom Sardim

15. júl 2019 - 17:43
Obrady poslednej rozlúčky s kardinálom Paolom Sardim, ktorý zomrel v sobotu 13. júla v rímskej nemocnici vo veku 84 rokov, sa konali v pondelok dopoludnia v Bazilike sv. Petra. Pohrebnú svätú omšu celebroval pri Oltári katedry kardinál Tarcisio Bertone za účasti ďalších kardinálov a členov Rímskej kúrie. Svätý Otec František nad rakvou zosnulého predniesol záverečnú modlitbu posledného odporúčania.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Kalifornský senát stiahol návrh zákona proti spovednému tajomstvu

15. júl 2019 - 17:42
Zákonodarci amerického štátu Kalifornia stiahli legislatívny návrh, ktorý požadoval zrušenie spovedného tajomstva, predovšetkým pre prípady pohlavného zneužitia. Výbor pre verejnú bezpečnosť Štátneho zhromaždenia Kalifornie dospel k rozhodnutiu stiahnuť návrh zákona po tom, ako dostal od občanov 140 tisíc protestných listov a 17 tisíc emailov.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Farnosť Nižné Ružbachy sa zapojila do celoslovenskej štafety adorácie rodín

15. júl 2019 - 16:21
Pod záštitou neziskovej organizácie Familiae Locum - Rodinkovo prebieha na Slovensku celý rok 2019 štafetová adorácia rodín v spolupráci s farnosťami, rehoľnými komunitami a kresťanskými organizáciami.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Výber z pracovného a duchovného programu biskupov Slovenska (29)

15. júl 2019 - 16:13
Výber z pracovného a duchovného programu biskupov Slovenska (29)
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Pozvánka na putovanie k hrobu Božieho služobníka Františka Blachnického

15. júl 2019 - 15:57
Hnutie Svetlo-Život na Slovensku (HSŽ) a Kruciáta oslobodenia človeka (KOČ) pozýva na X. Celoslovenskú púť k hrobu Božieho sluhu, otca Františka Blachnického, zakladateľa HSŽ a KOČ. Cieľ púte, ktorá sa uskutoční 31. augusta 2019, je v poľskom Kroscienku nad Dunajcom.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Nedeľa mora upozornila na tvrdý život námorníkov a rybárov

15. júl 2019 - 15:46
Druhá júlová nedeľa sa v univerzálnej Cirkvi slávi ako Nedeľa mora. Svätý Otec to pripomenul formou odkazu cez sociálnu sieť, kde pri tejto príležitosti napísal: „Na dnes pripadá Nedeľa mora, venovaná námorníkom a rybárom. Modlím sa za nich a za ich rodiny a povzbudzujem k vynaloženiu každého úsilia, aby sa bránili a dodržiavali ich ľudské práva.“
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Spevácky zbor bl. Pavla Petra Gojdiča reprezentoval na festivale v Grécku

15. júl 2019 - 15:41
Gréckokatolícky chrámový zbor bl. Pavla Petra Gojdiča z Vranova nad Topľou, Čemerného sa v dňoch od 3. júla 2019 do 10. júla 2019 predstavil v Grécku. Medzi 22 hudobnými telesami z Poľska, Bosny a Hercegoviny, Nemecka, Ruska, Izraela, Indonézie, USA, Slovinska, Bulharska a domáceho Grécka reprezentoval Slovensko na 37. ročníku medzinárodného zborového festivalu pod názvom „International Choral Festival“ v gréckej Preveze.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Príklad milosrdného Samaritána: Spolucítenie je skúšobný kameň kresťana

14. júl 2019 - 20:07
Pri poludňajšej modlitbe Anjel Pána v nedeľu 14. júla pápež František slovami Ježišovho podobenstva o milosrdnom Samaritánovi predstavil schopnosť spolucítenia ako kľúčovú charakteristiku kresťana. Svätý Otec zároveň apeloval v prospech vyriešenia venezuelskej vnútornej krízy.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Zomrel kardinál Paolo Sardi, dlhoročný spolupracovník pápežov

14. júl 2019 - 15:53
Vo veku 84 rokov zomrel v sobotu 13. júla v Ríme kardinál Paolo Sardi, rodák z talianskeho Piemontu. Zomrel v nemocnici Gemelli po krátkej chorobe. Hlavnú časť svojho života venoval kard. Sardi službe v Rímskej kúrii na Štátnom sekretariáte za pontifikátov štyroch pápežov. Na kardinála ho kreoval Benedikt XVI. v roku 2010.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

V Pakistane je obvinenie z rúhania nástroj na vyrovnávanie si účtov

13. júl 2019 - 23:06
Mladý študent a hráč kriketu, Sunny Waquas, bol v Pakistane zatknutý za to, že v jeho taške sa našli urážlivé komentáre proti prorokovi Mohamedovi. 19-ročný Sunny bol obvinený z rúhania, ktoré sa tu trestá smrťou. Podľa svedectiev však materiály v taške pochádzali od jeho moslimského suseda, ktorý bol nahnevaný na prehru v kriketovom zápase.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Burkina Faso a Svätá stolica podpísali dohodu o právnej subjektivite Cirkvi

13. júl 2019 - 23:05
V piatok 12. júla 2019 vo Vatikánske bola podpísaná zmluva medzi Svätou stolicou a africkým štátom Burkina Faso o právnom postavení Katolíckej cirkvi v tejto africkej krajine. Za Svätú stolicu ju podpísal sekretár pre vzťahy so štátmi Paul Richard Gallagher a za Burkinu Faso minister zahraničných vecí a spolupráce Alpha Barry.
Kategórie: Cirkev, Médiá, Podujatia

Redakčné články